Tag Archives: povredeni

Видео: Тројца се борат за живот – повредени и 7 деца во пожарот во Струмица

Огнена стихија ја зафати боровата шума над градот Струмица, близу ромското маало. Тројца од  ЈП Македонски шуми се борат за живот, а седум деца поминаа со полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

Повторно пукање на свадба – повредени 3 девојки

Во тетовското село Камењане, 3 девојки, се здобиле со повреди од рикошетирани куршуми испукани од домаќинот 53 годишниот З.Б.

______________________________________________________________________________________________________

Гром удрил во шатор на фестивал на храната во Онтарио – 17 повредени

17 луѓе се повредени за време на бурата во градот Витби во провинцијата Онтарио. Гром удрил во шаторот каде што се одржувал фестивал на храната на отворено.

______________________________________________________________________________________________________

4 руси се ранети кога топ на изложба испукал проектил

Четворица руси се повредени кога топ случајно испукал на изложба ,, реконструкција на руската битка 1812,,  настанот се случил во месноста Luga (130 километри јужно од Санкт Петербург. повредените од кои еден потешко се веднаш пренесени во болница. Полицијата врши истрага како дошло до испукување на проектилот, јавуваат медиумите. Русија оваа година слави 200 годишница […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 15 старешни на АРМ повредени во сообраќајка кај Штип

Во сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш, попладнево околу 17 часот, повредени се 20 луѓе од кои 15 старешини на АРМ, јавува дописникот на „Вест“ од Штип.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1