Tag Archives: stomak

Што да пиете за да не сте надувани по јадење – за подобро варење

Практично секој жител на планетата, има извесни тегоби во работата на дигестивниот тракт. Многу значајна улога во настанувањето на болести во системот за варење, игра течноста која секојдневно ја внесуваме во организмот.

______________________________________________________________________________________________________

Рамен стомак на лесен начин – дома направена „Sassy“ вода

Ова не е еден еден од производите што чинат цело богатство, всушност станува збор за обична вода збогатена со билки кои што се одлични борци против масните наслаги. Нутриционистот Синтија Сас чиј пронајдок е овој пијалок, вели освен тоа што ги топи килограмите одлично делува на целиот организам.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто најмногу се дебелееме баш на стомакот?

Се што ќе изедете ви се „лепи“ на стомакот? Прочитајте зошто тоа се случува и како да го спречите.

______________________________________________________________________________________________________

Вистинска поза: Спиењето на стомак носи влажни секси сништа

Истражувачите на Универзитетот во Хонг Конг, направиле истражување на 670 студенти, од кои две третини биле дами, за нивните навики во спиењето, како и содржините и мотивите кои најчесто им се јавваат во сништата, нивното учество, интезитет и јаснотија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1