Tag Archives: zakani

OВПМБ се заканува: Дачиќ, спремни сме повторно да земеме оружје и да ги браниме спомениците (Фото)

Поранешните припадници на расформираната ОВПМБ му се заканиле на премиерот Дачиќ со вооружен судир доколку Владата на Србија реши да го сруши споменикот во Прешево.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хомосексуалците се заканија Доколку не ги легализирате геј браковите, чувајте се!

За сите противници на геј браковите, хомосексуалците смислиле поприлицно убедлива причина да го променат своето мислење по однос на ова прашање.

______________________________________________________________________________________________________

Закани по живот за режисерот на „Трето полувреме“

,,Ги боли што токму овој филм го потпишува македонски режисер кој по етничка припадност се чувствува и се изјаснува како Македонец,,

______________________________________________________________________________________________________

Црно им се пишува на белградските хомосексуалци!

Во Белградската населба Врачар осамнаа плакати на кои група млади луѓе „газат од ќотек“ хомосексуалец, а под фотографијата порака „ Се гледаме во октомври“.

______________________________________________________________________________________________________

Северна Кореа и се закани на Америка дека ќе го зголеми нуклеарниот арсенал

Северна Кореа денеска се закани дека ќе го зголеми и модернизира нуклеарниот арсенал „до незамисливи граници“, доколку САД не ја промени политиката кон оваа комунистичка земја.

______________________________________________________________________________________________________

Илјадници луѓе добиле смртни закани преку смс

Австралиската полиција се обидува да влезе во трага на организаторите на измамничкиот ланец кој со недели им се заканувал на илјадници Австралијци преку мобилните телефони и преку електронска пошта во кои тврдат дека ќе ги убијат доколку на им платат 5000 долари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1