Убиен братот на момчето кое ја избоде жената во Струга


Синоќа во Струга бил убиен Вејсел Максути, брат на Гзим Максути, момчето кое е во притвор, осомничен дека тој ја избоде до смрт 79-годишна старица во центарот на Струга.

Вејсел бил убиен со огнено оружје, убиецот истрелал неколку куршуми во неговото тело, јави телевизијата „Канал 5,,

Мвр го потврди настанот. Се работи на пронаоѓање на сторителот. Вејсел бил познат деликвент и корисник на наркотични дроги. Како што јавува Канал 5, неофицијално тој вчера нападнал неколку холандски туристи.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1