Видео/ Фото: Жена со две глави – сијамските близначки возат кола и студираат – живеат нормален живот


Сијамските близначки Ебигејл и Британи и покрај лошите прогнози на лекарите 22 години живеат нормален живот.

Споените американски близначки – сестрите Хансел од Минесота студираат, спортуваат, играат одбојка, кошарка , свират клавир, возат автомобил, а едната од нив била дури и верена пред 3 години.

сестрите се споени од вратот надоле. Ги делат двете нозе и двете раце. Секоја од нив ја контролира едната половина од телото и не ја чуствува болката на другата половина. Имаат две срца, два пара бели дробови, два абдомена, три бубрега, а заеднички им се репродуктивните и дигестивните органи.

Во такви случаи обично преживува само едниот близнак, но е и овие две сестри.

,, добро се сложуваме иако се потполно различни карактерно. Секогаш се договараме што да облечеме, би сакале да имаме деца, но не сме сигурни како тоа би изгледало.

Сестрите Хенсел положиле и возачки испит на 16 години. Ебигејл управувала со воланот, а Британи давала гас.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1