Видео од сообраќајката на Даниел Кајмаковски – Мини морисот целосно смачкан


Видеото од сообраќајната несреќа се појавило на Фејсбук страницата ‘Ѕид на сообраќајниот срам’

Македонскиот пејач  Даниел Кајмакоси  денеска доживеа сообраќајна несреќа во центарот на Скопје.

Screenshot_11

Незгоата се случила околу 16.00 час на крстосницата од бул.Гоце Делчев со ул.Филип Втори помеѓу ПМВ Пежо ВЕ управувано од лицето М. Жаклина род.1968 од Велес и ПМВ Мини Купер со Српски регистарски таблици БГ управувано од пејачот Даниел Кајмаковски. За среќа повредени нема само е причинета материјална штета од околу 100.000 денари.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1