Archive by Author

Овие жени се најмоќни во светот на технологијата!

Бизнис инсајдер објави листа на 25 најмоќни жени вработени во големите компании за информациска технологија (IT).

______________________________________________________________________________________________________

Пет месеци живее без срце

Јакуб Халик е единствен човек на планетата Земја кој 5 месеци живее без срце. 

______________________________________________________________________________________________________

Најомразената жена во Белгија на условна казна

Белгиски суд донесе одлука за условна казна и пуштање на слобода на Мишел Мартин, поранешна сопруга на педофилот и сериски убијец  Дутрукс Марк, која му помагала во извршување на злосторствата.

______________________________________________________________________________________________________

Земјотресот уништи 45.000 јајца на желки во Салвадор

Силниот земјотрес во Тихиот океан уништи над 45.000 јајца од загрозениот вид на морски желки во областа Салвадор, соопшти зоолошката фондација на земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Шпанско списание ја стави Мишел Обама гола на насловната страна

Мишел Обама се појавува на насловните списанија од Тајм до Вог како моќна и убава жена, но шпанскиото списание Фуера де Серие ја претстави сопругата на американскиот претседател како робинка со голи гради.

______________________________________________________________________________________________________

Џоковиќ на поклон доби бизнис луксузен авион

Покрај Џон Траволта, архитектот Френк Гери и познатиот пијанист Ланг Ланг, најдобриот тенисер на светот Новак Џоковиќ стана амбасадор на третата по големина компанија за производство на авиони во светот „Bombardier“ од Торонто пишува српски Плејбој.

______________________________________________________________________________________________________

Шест факти за Џенифер Кулиџ, мајката на Стифлер

Оваа актерката која денеска полни 51 година глумеше во огромен број на филмови и комични телевизиски серии, но за фановите на „Американска пита“ таа секогаш ќе биде посакуваната „Мајка на Стифлер“.

______________________________________________________________________________________________________

„Пинк“ се опраи, но плата за новинарите од „Пинк-15“ Македонија се уште нема

Но, и покрај тврдењата на Митровиќ, многумина кои очекуваат пари од „Пинк“, меѓу кои и македонската „Пинк-15“ трдат дека пари на нивната сметка се уште не стигнале. На сметката на Данијела Ковачевиќ која е тешко болна нема ниту динар стигнато.

______________________________________________________________________________________________________

Осуммината вистински владетели на Русија

Консултирајќи над 60 инсајдерски претставници на политичката и бизнис елита на Русија, московскиот холдинг „Минченко“ направи извештај за хиерархиските врски и механизми по кои функционира тајниот таканаречен монолитерн режим – Владимир  Путин.

______________________________________________________________________________________________________

Грозни работи јадете секој ден – а поим немате – пердуви, мочен меур од риба, дрво !!!!

Мочен меур од риба во пиво, пердуви во кифла, антидепресив во пилешкото, масло од овца во гума за џвакање, дрво во житариците, лак во бомбоните – се само дел од работите коишто секој ден ги јадеме, а немаме поим за тоа.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1