Фото: 700кг ајкула долга 4 метри уловена во Црнa Гора


На влезот од Которскиот залив денес е фатена ајкула тешка 700 килограми, а долга 4 метри. Ја фатиле браќата Давор, Драган, Васко, Јовица и нивниот татко Михаило Лакичевиќ. Тие живеат од риболов, а ова е нивниот најголем улов досега.

,, знаевме дека е нешто големо кога запна мрежата, со помош на еден пријател успеавме да ја донесеме до пристаништето, а потоа со багер ја извлековме надвор. Се уште не знаеме што ќе правиме со неа,, изјавил Давор.

Ексклузивно: Чудо се случи во Скопје (Фото)
Брука: Ракометарите преживеаа хорор – бесни и измалтретирани пристигнаа во Севиља

ajkula

ajkula1

ajkula2

 

Мобилните оператори предупредуваат: Не одговарајте на повици од +88 измама е
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1