Шокантно: Му го пресекле вратот и го фрлиле во контејнер. Бебето е во критична состојба!


Лекарите велат дека посекотината на вратот за среќа не била многу длабока па бебето преживеало и не умрело веднаш. Се верува дека бебето е жртва на кинеската политика за едно дете.

Случаен минувач се шокирал додека собирал пластични шишиња во контејнер во кинеската провинција Лиаонгинг. Во ѓубрето пронашол новороденче. Штотуку роденото девојче вило со пресечен врат. Набрзо потоа пристигнала полиција и браза помош. Девојчето е префрлено во болница и моментално е на одделение за интензивна нега во критична состојба.

– Кога дојде брзата помош девојчето се уште дишеше и имаше пулс. Нејзиното мало тело било целото крваво, изјавил еден од очевидците.

Лекарите изјавиле дека исеченицата не била премногу длабока за да умре на место. Се верува дека бебето пронајдено во градот Аншан е жртва на конеската политика за едно дете. Родителите во руралните делови од Кина често преферираат машки деца, а девојчињата ги отстрануваат од семејството.

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1