Скопјани V.S. охриѓани – групна тепачка во Охрид


Тепачка меѓу двајца скопјани и двајца охриѓани рано утрово во која еден од учесниците се здобил со повреда од нож на лицето и вратот, а еден бил исечен на левата рака.

 Откако на повредените им била укажана лекарска помош, сите учесници во тепачката биле приведени. Охридската полиција го расчистува настанот.

 Полицијата работи на расветлување на случајот и откривање на предизвикувачот на тепачката.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1