Tag Archives: пари

Холивудски продуцет оставил 125 милиони долари на град во Индијана

Жителите на еден град во Индијана кој беше силно погоден од рецесијата во 2008 година, сега може полесно да дишат, а работите би можеле да се движат многу поглатко, откако продуцентот Дејвид Гандлач, го оставил целото свое лично наследство на градската фондација, која се залага за округот.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата го фатила со лажни пари, а тој се обидел да ги проголта

Американските полициски официјални лица, соопштиле дека еден триесетипетгодишен маж се обидел да ги проголта фалсификуваните пари од 50 долари, откако бил фатен со лажни пари во еден забавен пар во западен Њујорк.

______________________________________________________________________________________________________

Што се еден „Пикок“ пајак треба да направи за да го освои нејзиното срце! Но доколку не успее…

Овој вид на пајак танцува специјално за неговата девојка со цел да ја импресионира за да може подоцна да се пари со неа. Доколку и се допаднат боите и движењата таа ќе се спари со него и ќе си замоне, но доколку тој не успее „да го освои нејзиното срце“ таа ќе го убие и […]

______________________________________________________________________________________________________

Шверцал кокаин за да собере пари за лекување

Бугарски цариници заплениле комбе со српски регистарски таблички на граничниот премин со Турција.

______________________________________________________________________________________________________

Крадци од пензионер одзеле 215 илјади денари

67 годишниот Љ.Ц. останал без своите 215 илјади денари откако додека влегувал во влезот на својата зграда која се наоѓа на булеварот „Јане Сандански“ бил нападнат од страна на непознат сторител.

______________________________________________________________________________________________________

Жртви на измама поверувале дека ќе врнат пари од небо?!

Тројца измамници убедувале луѓе дека можат да предизвикаат неверојатна појава – феномен-да врнат пари од небо, а за да го наговорат „Господ бог да им помогне„ во замена барале 10 илјади долари.

______________________________________________________________________________________________________

Вработена во МВР парите за возачка си ги ставала во џеб

  Кумановка вработена во полицијата на Куманово затаила 3354 евра (204.600 денари) од издавање на возачки дозволи.  Триесетгодишната жена, вработена како референт за управни работи во ПС Куманово, со проневера го оштетила МВР за 204.600 денари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1