Tag Archives: avtomobili

Скандал во Кина: Петгодишно девојче во бикини на саем за автомобили

Компанијата која гои ангажирала девојчињата, од кои едно имало едвај пет години, во бикини да позираат пред автомобилите на саемот за автомобили во еден град во централна Кина, повикала на смирување на бурните полемики кои се дигнале во јавноста поради скандалот.

______________________________________________________________________________________________________

После секое десетто перење на автомобилот гратис секс!?

Полицијата не открила кои биле најчестите муштерии но пет лица уапсила на лице место точно за време на моментите додека уживале во искористувањето на наградата за лојалноста.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пијан Русин возел багер – уништил 7 коли – па го претепале

Русин летва пијан успеал да се качи во багер, никој не знае ни од кај го нашол ни како го стартувал. Почнал да си вози па стасал до еден паркинг.

______________________________________________________________________________________________________

Во САД направeни првите летачки автомобили

Видено само во холивудски научнофантастични филмови. Летачките автомобили можат наскоро да станат дел од нашето секојдневие. Експертите во истражувачкиот центар, тврдат дека оваа година можеме да бидеме сведоци, а некои пак дури и корисници, на првите летачки автомобили.

______________________________________________________________________________________________________

Летечка Ружица – Беше најбрза жена во Југославија, а незнела да вози во рикверц

Ружица Нешковиќ беше најбрзата жена во стара Југославија ја нарекуваа ,,летечка Ружица,, или ,, Летечка Новосаѓанка,, и завидуваа и мажите и жените, и нуделе пари и автомобили да ги пушти да победат, и подметнувале, ја сопнувале, и ставале рицинус во кафето – но Ружица продолжила да победува од инает.

______________________________________________________________________________________________________

На кои автомобили птиците најмногу ,,какаат,, – истражување

Се спровело многу сериозно истражување во Велика Британија кое покажало кои автомобили птиците ги сакаат и ги ,,какаат,,

______________________________________________________________________________________________________

Јапонските автомобили се радиоактивни – ги откриле Русите

Руската царина спречила шверц на 300 радиоактивно контаминирани автомобили.

______________________________________________________________________________________________________

Пет компании во трката за набавка на 150 полициски возила

Министерството за внатрешни работи јавно ги отвори понудите по повторениот оглас за доделување на договор за јавна набавка на 150 полициски моторни возила во полициска изведба.

______________________________________________________________________________________________________

Почина автомобилскиот виртуоз, Пининфарина

Почина легандарниот  автомобилски дизајнер Пининфарина, чии емоции се преточени во дел од најубавите автомобили во историјата  Maserati, Ferrari, Fiat и Alfa Romeo. Неговиот потпис е украс на вонвременските „Италијански заводници“  Ferrari Testarossа, Fiat Dino и 124 Spider, Ferrari Dino,  Maserati GranTurismo, но во својата неколкудецениска кариера соработуваше и со други автомобилски компании како што се […]

______________________________________________________________________________________________________

Тројца малолетници краделе по училишта во Драчево и автомобили во Аеродром

Двајца 17 годишни и еден 15 годишен скопјанец сториле повеќе кражби. Краделе и автомобили. Во 4 случаи успеале, во 5 обид биле фатени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1