Tag Archives: madona

Мадона за Обама – Имаме fu**ing црнец муслиман во белата куќа (Видео)

Поп ѕвездата Мадона за време на настап во Вашингтон ги повика присутните да гласаат за Обама на малку чуден начин. Со многу пцовки, а нејзиното фалење на Обама не личи на фалење.

______________________________________________________________________________________________________

Мадона се сели во Италија!?

Мадона ќе се сели  во Рим, ова се новите шпекулации за вонвременската поп кралица. Дека таа размислува да живее во италијанската престолнина говори и фактот што во последниов период постојано разгледува понуди за куќи и вили во потрага по нов дом.

______________________________________________________________________________________________________

Руски вицепремиер ја нарекол Мадона ,,курва,,

Заменикот премиер на Русија, Димитриј Рогозин, на својот Твитер профил напишал навредлива порака, која според оценката на американската новинска агенција Асошијетед прес, е упатена на американската пејачка Мадона.

______________________________________________________________________________________________________

Мадона доби тужба во Париз – на концертот и ставила свастика на политичарка / Видео

Француската ултрадесничарска партија „ Национален фронт “ ќе поднесе тужба против американската поп пејачка Мадона, поради навреда за прикажувањето на нивниот лидер Марин Ле Пен со кукаст крст на чело на концертот во Париз, Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Религија, емоции, терор и повик за мир – Мадона во Париз

  „Слободата е она што не прави човечни “ – Порака од кралицата на попот на вчерашниот концерт во Париз, Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Го запроси дечкото на концерт на Мадона и доби совет од неа -Видео

Мадона и помогна на една девојка да го направи запросувањето незаборавно. Освен што во оваа приказна е необично што девојката го запроси дечкото – наместо обратно, интересно е што тоа го направи со помош на Мадона и нејзиниот микрофон пред илјадници луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1