Tag Archives: oruzje

Aмериканското оружје и хемикалии го претвориле ова момче во риба (Видео)

Мистериозната пигментација на кожата на едно виетнамското момче ги крена на нозе светските поборници за прекин на користење на хемиско оружјер кое ги уништува човечкикте поколенија. Мин Ане едно од младите момчиња со аномалија на кожата, поради која му се создаваат крлушки како кај рибите. Според лекарите тој има ретка кожна болест. Неговата состојба, како […]

______________________________________________________________________________________________________

Уапсена десетчлена група шверцери на дрога, оружје и експлозив

Десетчлена криминална група на чело со Стеван Богданич (47) синоќа беше уапсена, по налог на обвинителството за организиран криминал. Истите се осомничени за трговија со оружје, експлозивни направи и дрога.

______________________________________________________________________________________________________

На светскиот пазар, САД продава оружје како 16 Русии

Соединетите Американски Држави во 2011 година за трипати ја имаат зголемено продажбата на оружје на други земји, со што оствариле рекорден приход од 66,3 милијарди долари, се наведува во извештајот на Конгресот на службата за истражување.

______________________________________________________________________________________________________

Младите Унгарци можат да “летуваат“ во воен логор

Една унгарска приватна фирма која се наоѓа во близина на Будимпешта нуди “летување“ во воен логор, каде главните активности би биле воведување дисциплина, ракување со оружје и воени вежби со вистински војници.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1