Tag Archives: otvaranje

Скопје City Mall ќе се отвори на 4 октомври

Иако на терен сеуште траат градежните работи надлежните во Skopje City Mall ја потврдија информацијата дека трговскиот дефинитивно ќе се отвори на 4 октомври.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Како да отворите конзерва без отварач

На секого му се случило да се најде среде недојдија каде неможе да најде отварач за конзерва. Во ова видео е прикажан едноставен начин.

______________________________________________________________________________________________________

Никој не знае која е жената која се прошета на Олимпијада – Индијците протестираат

Индиската делегација на Олимписките игри во Лондон упати официјална жалба до организаторите бидејќи додека нивната делегација излезе на стадионот на церемонијата по повод отварањето на игрите со нив – веднаш до знаменосецот се прошета и жена во црвено која не е дел од делегацијата.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија на Олимпијада !!!!!

  Колку сме толку сме – токму сме – нашите спортисти гордо зачекорија на свеченоста по повод отворањето на Олимписките игри 2012 во Лондон. Облечени во црвени шорцеви и бели маички гордо го виореа МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ. Македонскиот олимпиец, младиот 19-годишен пливач Марко Блажевски беше знаменосецот за нашата земја. Македонската делегација дури и на терасите од […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Џејмс Бонд, Мистер Бин, Мери Попинс – спектакуларно отворени Олимписките игри 2012

Пред околу 70 илјади сведоци присутни на новиот олимписки стадион во Лондон и околу милијарди пред малите екрани, се отворија Летни олимписки игри.

______________________________________________________________________________________________________

Стартува Олимпијада – протекоа фотографии од генералната проба

Вечерва точно во 20:12 часот, по британско време стартува церемонијата на свеченото отворање на олимписките игри 2012.

______________________________________________________________________________________________________

Отворањето на Олимпијадата ќе трае три часа и во неа ќе учествуваат 15000 луѓе

Свеченоста на оворањето на Летните олимписки игри во Лондон, таканаречено уште и како „Чудото на островот“, ќе започне во петок на 27 јули, симболично во 20:12 часот, на Олимпсикиот стадион.

______________________________________________________________________________________________________

Свечено отворање на 52-то издание на Фестивалот “Охридско лето“

Со театарскиот ораториум „Ромео и Јулија“, музичко-сценски спектакл во чија реализација ќе бидат вклучени повеќе од двеста македонски и интернационални уметници од сите жанрови, вечерва на Античкиот театар во Охрид ќе биде подигната завесата на 52-то по ред издание на фестивалот „Охридско лето“, најголемата музичко-сценска манифестација во земјата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1