Tag Archives: s1

Илинденското востание било бугарско – тврди бугарски ,,Новините,,

Во текстот агенцијата информира дека Бугарија празнува 109 години од Илинденското востание за кое пишува дека е ,, најголем анти-Отомански бунт на Бугарите во историските и географски региони на Македонија и Тракија.,,

______________________________________________________________________________________________________

Викендов дишете – од понеделник не чекаат 43 степени

Во периодот од недела до среда не очекува пораст на дневните температури. Македонија ке биде зафатена од нов топлотен бран кој ке ни донесе максимални дневни температури кои ке се движат од 33 до 43 степени, и ув индекс кој во вторник и среда ке достигне вредност 10.

______________________________________________________________________________________________________

Ај оставете ги нашите олимпијци на мира – каде бевте да мрчите пред да заминат?

Каде бевме ние новинарите да вака остро ,,мрчиме,, пред да заминат нашите спортисти – да бараме – остро – да им се дадат повеќе пари, да им се обезбедат услови за тренинг.

______________________________________________________________________________________________________

Македонското знаме гордо на Тур де Франс – БРАВО за нашата експедиција

Македонската Тур де Франс Експедиција која веќе втора година е дел од најпрестижната велосипедска трка и годинава успешно се ноесеше со подвизите и целите кои што однапред си ги зацрта, а тоа е да ги искачи планинските превои на Француските Алпи-Кол де ла Маделен (12 јули), Кол де ла Кроа де Фер и Кол ду […]

______________________________________________________________________________________________________

Немој чиче не сечи струја – Шутка оркестар со поздрав за ЕВН

Шутка оркестар стана навистина актуелен по поскапувањето на струјата. Тие имаат посветено песна на ЕВН а дел од текстот оди вака –

______________________________________________________________________________________________________

Давам отказ – одам да просам – поголема дневница има

еј дечки фала што ме пуштивте на море, супер сте вие екипа ама давам отказ – повеќе заработив со просење отколку што вие ме плаќате. Ако сакате придружете ми се оставете го новинарското перо и дојдете со мене на ривиера.

______________________________________________________________________________________________________

Преку ден просела навечер дотерана со луксузна кола одела во град – Ја откриле медиумите – Видео

Американска телевизија открила неверојатна измама на една млада девојка. Преку ден на штаки, подгрбвена и облечена во валкана облека просела по улиците. Но по крајот на ,,работниот ден,, таа е сосема нормална млада, дотерана девојка која вози скап автомобил.

______________________________________________________________________________________________________

„Лекот е пет пари ако го знаеме“ – едноставни лекови против рак кои навистина делуваат

Ако познавате некој кој се бори со ракот, ве молиме да му ги доставите овие информации, бидејќи токму тие можеби ќе спасат уште еден живот и можеби претставуваат единствена надеж за опстанок! Иако ракот се смета за комплексно заболување важно е да се сфати дека канцерогените заболувања всушност претставуваат забрзан раст на канцерогени клетки при […]

______________________________________________________________________________________________________

Диета: Ослабете 5 килограми со помош на лубеница и диња

Благодарение на режимот на исхрана кој се заснова на лубеница и диња ќе ја доведете вашата линија до совршенство изјавува Кејти Смит, позната американска нутриционистка и автор на новата диета.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија на Олимпијада !!!!!

  Колку сме толку сме – токму сме – нашите спортисти гордо зачекорија на свеченоста по повод отворањето на Олимписките игри 2012 во Лондон. Облечени во црвени шорцеви и бели маички гордо го виореа МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ. Македонскиот олимпиец, младиот 19-годишен пливач Марко Блажевски беше знаменосецот за нашата земја. Македонската делегација дури и на терасите од […]

______________________________________________________________________________________________________

Исус никогаш не бил распнат – Му се заканува ли крај на христијанството?

Иранските новинари тврдат дека христијанството ќе „колабира“ бидејќи неодамна бил ископан религиски текст напишан на животинска кожа и кој датира од петиот век.

______________________________________________________________________________________________________

Шокантно: Му го пресекле вратот и го фрлиле во контејнер. Бебето е во критична состојба!

Лекарите велат дека посекотината на вратот за среќа не била многу длабока па бебето преживеало и не умрело веднаш. Се верува дека бебето е жртва на кинеската политика за едно дете.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Азовското море поцрвене – лош знак

Азовското море во Русија инаку има сина боја, но од засега непознати причини доби црвена боја како крв.

______________________________________________________________________________________________________

Докажано: Канабиноиди има во мајчиното млеко

При неколку големи и значајни истражувања се докажало дека човечкото мајчино млеко во својот состав има многу видови канабиноиди кои се наоѓаат и во марихуаната, а кои всушност се многу важни за правилен човечки развој.

______________________________________________________________________________________________________

Неготинецот кој ја закла мајка си, ги нападнал стражарите во Шутка

Убиецот кој монструозно ја уби својата мајка, пред два дена предизвикал огромен инцидент во затворската ќелија во „Шутка“.

______________________________________________________________________________________________________

24 годишна девојка ја запали Струмица!

Кривична пријава за предизвикување општа опасност против 24 годишната Е.М. која е под сомневање дeка го предизвикала пожарот во Струмица во кој починаа 2 лица, а 14 се здобија со тешки изгореници.

______________________________________________________________________________________________________

Внимателно: Два часа ужас со само една чаша кока кола!

Дали некогаш сте се запрашале зошто пиете кока кола со насмевка? Тоа е поради тоа што со неа се „дрогираме“, иако кокаинот од кока кола го отстраниле уште пред стотина години. Зошто е отстранет кокаинот од кока кола? Затоа што го имало премногу. Направено е комплетно истражување што се случува во организмот откако ќе се […]

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен телохранителот на Бошковски – се расчистува убиство од 2001 – Кој беше Маријан Тушевски?

Приведени 9 лица за убиството на Кире и Маријан во 2001 – меѓу нив и обезбедувањето на Бошковски. Во тоа време убиството на Маријан се поврзуваше со шурата на Бошковски кој еден месец претходно беше претепан пред дискотека во Парк.  

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1