Tag Archives: semejstvo

500 илјади долари обештетување за семејството на Хасинта

Австралиската радио станица ќе исплати 500 илјади долари оштета на семејството на британската медицинска сестра, 46 годишната Хасинта Саладања, која беше пронајдена мртва во својот стан во Лондон во петокот.

______________________________________________________________________________________________________

Ја убил новата жена, себе и ќерката, а на мајката не и давал ни да ја види по разводот ( Видео)

Раде Стојев ја уби новата жена и неговата 16 годишна ќерка. Долги години на првата жена, мајката на Александра не и дозволувал да го види детето.

______________________________________________________________________________________________________

Три мртви тела во автомобил во Ниш – ги убил жената и детето па се самоубил

Три безживотни тела денеска беа пронајдени во автомобил “застава 101“ покрај патот за Каменички вис кај Ниш, соопшти тамошната полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпиец од Гватамала им купил телевизор на семејството, за да го гледаат како освојува медал

Пред да отпатува на Олимписките игри во Лондон, Гватемалецот Ерик Барондо го израдувал своето семејство со тоа што за прв пат во својот дом купил телевизор.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија во Полска – четиричлено семејство настрада од гром

Четворица планинари од полска загинаа од гром додека планинареле на југот од земјата покрај границата со Словачка, на неколку стотини метри од хостелот каде биле сместени, соопштуваат локалните медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Фејсбук бајка: Такто си го пронашол 20 години изгубениот син преку фејсбук, и повторно се заљубил во неговата мајка

Американскиот авијатчар Дон Гибсон, по цели 20 години успеал преку социјалната мрежа фејсбук сосема случајно да си го поврати загубеното семејство.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1