Tag Archives: sobranie

ЗНМ најави кривични за вчерашната репресија врз новинарите во Собранието

Собраниската прес служба на вчерашните снимки на кои се гледа како собраниското обезбедување со сила ги изнесува новинарите видела дека немало никаква употреба на сила и дека новинарите биле замолени да излезат.

______________________________________________________________________________________________________

Црвенковски: И громови и метеори да паѓаат, ќе издржиме -Сакаат Борба – ќе добијат!

„И громови и метеори да паѓаат, ќе издржиме. Не заминуваме од овде“, им порача на граѓаните лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

______________________________________________________________________________________________________

Пратениците во реконструираното собрание ќе уживаат во сопствена канцеларија и фитнес центар

Канцеларија за секој пратеник, фитнес центар и најново ТВ – студио ќе добијат пратениците во реконструираната собраниска зграда на која се работи веќе две години.

______________________________________________________________________________________________________

Политичка СИДА во Собранието

Од толку менување на партнери можете да добиете политичка СИДА – рече Шеќеринска во своето излагање на собраниската говорница за време на седницата за интерпелација на Владата, која се уште трае.

______________________________________________________________________________________________________

На сред интерпелација собранието во мрак

Во моментот додека пратеничката на СДСМ Цветанка Иванова говореше на собраниската седица – мрак во собранието.

______________________________________________________________________________________________________

Секој ден им се ,,моча,, покрај народното Собрание веќе шест години

Ова е фотографија снимена од жена која што врши нужда во последните шест години покрај народното собрание на Србија. Истата била фотографирана од страна на една од станарките во околните згради, која од својот прозор секојдневно гледала во спорното место.

______________________________________________________________________________________________________

Ахмети, Тачи и Џафери земаат плата, а никаде ги нема во собрание

Али Ахмети, Мендух Тачи и Арбен Џафери не доаѓаат во собрание, а си земаат плата. Не присуствувале на ниту една собраниска седница во последните 6 месеци. За изостаноците носеле ,,оправданија,,

______________________________________________________________________________________________________

Трета мајка за кодошите – од утре повторно лустрација

Кодошите кој куртулија благодарение на Уставниот суд, повторно влегуваат во процедура. откако собранието го изгласа законот за лустрација тој утре излегува во службен весник и случаите ќе бидат повторно разгледувани, информира Сител.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1