Tag Archives: teksas

Тексас сака да се отцепи од САД

Петиција за отцепување на сојузната држава Тексас од САД испратија жителите кои со 119.209 потписи бараат самостојност.

______________________________________________________________________________________________________

Магаре уби градоначалник – Видео

227 килограми тешкото животно, кое инаку било љубимец на убиениот е главниот осомничен за убиството на градоначалникот во град во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

Двајца полицајци и еден цивил, убиени во Универзитет во Тексас

Повеќе луѓе меѓу кои и неколку полицајци, загинаа денеска, откако над нив беше отврорен оган од страна на еден човек со пиштол, во близината на A&M универзитетот во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: НЛО во Тексас? Нова снимка од летечки објект – Јули

,, Ова е неверојатна снимка од летечки објект. Дали е НЛО или не проценете сами,, – вака сајтот Thirdphaseofmoon кој се занимава со снимки од НЛО ја опиша најновата снимка која ја добиле во јули.

______________________________________________________________________________________________________

Му го вратиле украдениот автомобил после 42 години

Автомобилот марка Ostin-Hejli изчезнaл во1970. додека Боб бил студент. Полицијата автомобилот крем боја го нашла на интерент на eBay, каде бил огласен.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата во Тексас истражува убиство на 17-годишна босанка

Телото на Клаудија Хидиќ, по потекло од Босна било пронајдено позади една куќа во Форт Ворт во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1