Tag Archives: вонземјани

Тврди дека бил киднапиран од вонземјани и дека има слики како доказ (Видео)

Рони Досон, тексашки возач кои со свјот камион пренесувал суровата нафта, тврди дека успеал да избегне киднапирање од вонземјанин. Тој успеал да ја долови сликата од огромното речиси ½ милја долго вселенско летало, површинската структура, цевките резервоарите, ракетите и антените кои се наоѓале на истото, пренесуваат медиумите кои се занимаваат со НЛО и вонземјани. Според […]

______________________________________________________________________________________________________

Во декември нема да се случи апокалипса туку нов почеток!

Лон Стриклер е познат блогер, кој веќе со години наназад се занимава со истражување на паранормалните појави во светот и има огромна колекција на собран материјал кој како основа му служи да верува дека знае што ќе се случи на крајот од 2012 година.

______________________________________________________________________________________________________

Вонземјани го натерале да ја ограби мајка му и да дели на бездомниците!?!

Џон Мајкл Кирби кој има 29 години и живее од Тисајд, тврди дека ја ограбил мајка си,  затоа што добил наредба од вонземјани.

______________________________________________________________________________________________________

По 2012 живот ќе има само во француското село Бугараш? – веќе го окупирале фанатици – Видео/Фото

Бугараш е мало село на француската страна на Пиринеите е исклучително тешко да се најде. Во него живеат 200 лица. Но последните месеци местото е преплавено и окупирано од фанатици, исцелители, окултисти и секти.

______________________________________________________________________________________________________

Во наредното столетие земјата ќе оствари контакт со вонземјани

Научниците предупредуваат дека за помалку од сто години ќе оствариме контакт со вонземјани. Сепак велат доколку биде откриен вонземски облик на живот, веројатно ќе бидат потребни децении за да може да се воспостави контакт со Земјата преку радио или ласер.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1