Видео: Ги соблекле гаќите во знак на протест


Невообичаен протест во Австралија. Поради недостаток на јавни тоалети, мештаните на Аделаида, ги земале работите во свои раце. Донеле Wc школка на плажа, ги соблекле гаќите и седнале на нејзе. Видеото го обиколи светот, а властите веќе реагираа на оваа постапка.

Мештание побарале јавни тоалети, со образложение дека не постои ниту еденм тоалет во таа област. Протестот веќе вродил со плод, властите на дневен ред за разгледување ја ставиле точката за јавните тоалети на плажата.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1