Tag Archives: protest

Утре масовен протест на оризопроизводителите од кочанско

Незадоволни од ниските откупни цени и политиката на Министерството за земјоделство, оризопроизводителите од кочанскиот регион за утре најавија масовен протест пред Управната зграда на локалната самоуправа.

______________________________________________________________________________________________________

Предупредувачки протест на лозарите пред „Тиквеш“

Регионалниот сојуз на лозари во Кавадарци Агротиквешија, денеска пред винарската визба Тиквеш организираше предупредувачки протест.

______________________________________________________________________________________________________

„АМАН“: Излезете на протест и кажете НЕ! за прескапата струја, парно и нафта

Нов повик за протест против прескапата струја и неконтролираното покачување на цените на нафтените деривати и парното.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ги соблекле гаќите во знак на протест

Невообичаен протест во Австралија. Поради недостаток на јавни тоалети, мештаните на Аделаида, ги земале работите во свои раце. Донеле Wc школка на плажа, ги соблекле гаќите и седнале на нејзе. Видеото го обиколи светот, а властите веќе реагираа на оваа постапка.

______________________________________________________________________________________________________

30 лица меѓу кои и Гари Каспаров уапсени пред судот каде се читаше пресудата за панкерките од „Пуси рајот“

Најмалку 30 лица се приведени кои протестираа пред судот во Москва за време на читањето на пресудата за хулиганство на панкерската групата „Пуси рајот“.

______________________________________________________________________________________________________

,,КРАДЦИ,, АМАН доста беа поскапувања – прв протест во Скопје и Битола

Неколку стотици граѓани вчера се собраа пред зградата на плоштадот Пела да протестираат пред Регулаторната комисија.

______________________________________________________________________________________________________

Палестина протестира! Стоп за малтретирање на жените

Жените од Палестина излегоа на протест под мотото „Стоп за насилство над жените“, барајќи подобра заштита за малтретираните жени, откако маж си ја уби сопругата на сред пазар, оти му побарала развод.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1