Видео: Со Кока Кола најубаво се чисти WC школка !!!!!


Наместо да користите тешки и скапи хемикалии кои се и опасни дали сте знаеле дека тоалетот најубаво се чисти од каменец со КОКА КОЛА !?!?!?

Се што треба да направите е да ставите пола литро Кока Кола во тоалетот и да оставите да отстои 20 сетина минути. Ако не ни верувате обидете се сами.

Поентата е во Фосфорната киселина која ја содржат газираните пијалоци.

Фрапирачки е и податокот дека Кока Колата чисти р`ѓа најдобро од се, дека ја користеле во болниците во Лос Анџелес за да ги отстранат дамките од крв и така натака.

Епа сега видете вие што му прави на вашиот организам ако вака добро ги чисти и најтешките работи за чистење. Погледнете го видеото , а доколку сакате повеќе информации за тоа што Кока Кола му прави на вашиот организам погледнете ОВДЕ.

 

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1