Во базите во Македонија и Бондстил оперираат 100 српски девојки – проститутки


 

 

Секс дипломатија, воените бази на Косово и Македонија се најчестите дестинации на проститутки од Србија, пишува српски Press Online.

Според истрагата која ја спровеле годишно над 3000 девојки од Србија циркулира во овие бази.

Иако е јавна тајна дека базите на странските армии на овие простори се мека за проституцијата на Балканот, за ова ниту една полиција до сега не спровела истрага. Ниту во Косово ниту во Македонија, ниту во Босна.

Според весникот тоа е поради фактот што во трговијата со бело робје е вклучена и полицијата и царината. Соговорниците со кои разговарале новинарите тврдат дека сите замижуваат поради стравот од рекацијата на големите сили присутни на овие простори.

Во базите во овие земји има најмногу американски и германски војници. Весникот ќе го објави своето истражување во наредните денови.

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1