Tag Archives: s1

Последните моменти на трудната мајка која си ги уби 3 деца и себе (Видео)

Потресна глетка – на видеото се гледа како млада жена во поодмината бременост оди по улица и носи плишано мече во раката. Никој не помислувал што следи и што навистина се случува. Фиона Андерсон (23) со ножго  прободе нејзиното момче, бидејќи тој наводно ја оставил за друга жена. Таа ги уби и нејзините три малолетни […]

______________________________________________________________________________________________________

Наместени се – заговор околу бомбашкиот напад во Бостон? Видео/Фото

Тамерлан Царнаев бил жив во моментот на апсењето без ниту една рана на телото, a на местото на експлозијата биле двајца припадници на приватна воена компанија, чии ранци се совпаѓаат со оние кои експлодирале. Истиот момент кога браќата Тамерлан и Џохар Царнаев се идентификувани како осомничени за бомбашкиот напад за време на маратонот во Бостон, […]

______________________________________________________________________________________________________

Срби направија ГМО компир – му ставиле бактерија која предизвикува тумори, а тврдат дека не е опасно

Српските научници од Институтот за биолошки истражувања на Универзитетот во Белград, генетски модификувале два вида на компири со гени на ориз. Тие, како што тврди африканскиот весник за биотехнологија од Најроби, во соработка со Лабораторијата за молекуларни билки и патологија од Бетсвил во САД, во компирите вметнале гени од ориз. „Тоа го направиле на тој […]

______________________________________________________________________________________________________

Мојот син5 год е под присмотра на ФБИ – како тогаш не знаеле што прави – тврди мајката на бомбашите (Видео)

Zubeidat К Tsarnaeva, мајка на бомбашите од Бостон смета дека целата оваа работа е наместена. за Бизнис исајдер таа вели: Тамерлан (постариот син) бил вклучен во “религиозна политиката” уште пред пет години, и дека ФБИ од тогаш го следи и тој е под постојан надзор на ФБИ кој дури одвреме навреме разговарале и со неа […]

______________________________________________________________________________________________________

Mапа: Проколнато турско злато закопано во Македонија

Tрагачи по закопано Богаство последните години буквално ја разоруваат Македонија. Опремени се со метал детектори имаат мапи, знаат каде копаат и што бараат. Приказните велат дека некогаш и наоѓаат огромни количини закопано богатство – но нормално за ова се молчи, никој не кажал. Јавна тајна е дека огромни количини на артефакти, стари монети и што […]

______________________________________________________________________________________________________

Мртви мажи пронајдени кај Канал 5 и во Кисела Вода

Две машки непознати лица попладнево околу 18 и 30 часот биле пронајдени, едниот спроти телевизија Канал 5, а вториот во паркот пред општина Кисела Вода, јави Курир. По извршениот полициски увид ќе биде утврден идентитетот на пронајдените починати мажи.

______________________________________________________________________________________________________

Често користите мобилни телефони – подобро погледнете го документарецов (Видео)

Многу научници тврдат дека бранот на мобилните комуникации кои станува се повеќе популарен во последните две децении, ќе резултира со долгорочни здраствени импликации во светот. Невиден степен и фреквенции на растот на туморите во внатрешноста на човечкиот мозок, еден ден ќе може да биде неизбежен. Resonance – Beings of Frequencyis е фантастичен документарец кој за […]

______________________________________________________________________________________________________

Запознајте ги дванаесетте „вечни“ градоначaлници во Македонија

Со третиот мандат пред себе, дневниот печат веќе им го залепи епитетот „вечни градоначлници“. Нова Македонија во својата анализа ги издвои предводниците на општинтие кои на овие избори добија трета шанса. Најчесто се во големи општини, но има и помали места, каде што ќе одработат повеќе од една деценија во најважното општинско столче. Нова Македонија […]

______________________________________________________________________________________________________

Семејство од Ресен се презива МАКЕДОНСКИ – таткото Гоце, синот Филип

Ресенецот Гоце по татко бил Мојановски, го променил презимето во Македонски, кое денес го носи и неговиот син Филип, а вкупно во Македонија има седум лица со ова презиме – приказната за неговото семејство ја пренесува Дневник.  Ресенецот Гоце се откажал од своето семејно презиме Мојановски и во негова замена го прифатил презимето Македонски, како […]

______________________________________________________________________________________________________

Скриената вистина зад Аспиринот – наместо бесплатен природен лек, прават милиони со штетна хемија

Компанијата „Баер“ не го измислила аспиринот. Мајката природа да, на некој начин. Денеска многумина мислат дека аспиринот е безопасен чудотворен лек, со кој може да се спречи болка, треска, па дури и срцев или мозочен удар, без никаков ризик.  Ова не е сосема точно, а самата историја го докажува тоа. Пред илјадници години, луѓето биле […]

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте родители – Профил со името на Тоше користен за педофилија?

Фејсбук профилот на фановите на Тоше Проевски (кој има над 400.000 членови) денеска на својата страна објави предупредување до сите фанови во врска со профил кој според нив се користи за педофилија. Еве што се вели во нивниот пост Важно!! Профилот со име “Tosee Legenda”  е злоупотребен за педофилски и манијачки цели – ова е […]

______________________________________________________________________________________________________

На 30 годишен скопјанец му извадиле даска од глава – лекарите не го ни виделе дрвото

На Клиниката за Уво, нос и грло имаат цела “колекција” од предмети кои ги извадиле од пациентите. Од зрна грав, кикиритки, шрафови, игли, обетки… На 30 годишен пациент од Скопје, лекарски тим од Уво, нос и грло му извадиле даска од глава.  При цепење на дрва отскокнало парце и се забило над синусите кај пациентот. […]

______________________________________________________________________________________________________

Kако да ги исчистите белите дробови од никотин

Ракот на белите дробови е една од водечките причини за смрт во светот и најголем број од луѓето заболуваат од пушењето. Лекарите поради тоа, на сите пушачи им препорачуваат да се откажат од цигарите. Сепак ако сте пушач, обидете се колку што можете да го намалите ризикот од развојот на ракот. Постојат различни начини да […]

______________________________________________________________________________________________________

2 девојки изнесени во бесознание, вдишале чад – изгаснат пожарот во студентскиот дом

Две девојки беа изнесени од студентскиот дом „Гоце Делчев“ во несвесна состојба. Укажана им е итна медицинска помош. Скопската противпожарна единица успеа на време да спречи пожарот во студентскиот дом „Гоце Делчев“ да се прошири кон вториот и третиот кат. За среќа во преполниот дом, освен зачадени простории нема повредени.  Пред домот има околу 300 […]

______________________________________________________________________________________________________

Kој го чува најсветото христијанско место? 2 муслимани го имаат клучот од гробот на Исус (Видео)

Секој христијанин знае дека најсветите места на христијанството се наоѓаат во Ерусалим а, најсветото од сите е црквата на Светиот Гроб, која била изградена во 325 година, над местото каде што се верува дека Исус бил распнат, погребан и воскреснат од мртвите. Сепак малкумина знаат дека муслимани се тие кои што ги чуваат, односно отвораат и […]

______________________________________________________________________________________________________

Владиниот авион тргна да го земе Јохан

Авион на Владата на Република Македонија веќе е на пат за Германија, јавува Утрински. Кој ја сочинува државната делегација, која треба да го прифати Јохан Тарчуловски се уште е непознато, со оглед на тоа што државните институции ништо не соопштуваат за составот на делегацијата и оние кои се со нив. Денеска и официјално беше соопштено […]

______________________________________________________________________________________________________

Ноле уплакан – повредата е сериозна (Видео)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ со солзи во очи коментираше за својата повреда со која се здоби на вчерашниот меч со Сем Квери ,, Да се игра за Србија е чест и задоволство, што се однесува до повредата – не е воопшто добро, не знам што ќе биде, се надевам ќе биде добро,, изјавил Ноле. […]

______________________________________________________________________________________________________

Вистината за хемотерапијата – најсуровата медицинска измама 2

Дали ви делува лудо ако ви кажеме дека денеска модерната медицина на 21 век применува лечење со хемотерапија, која настанала уште во 1909 година, нешто од кое што паѓа косата, се оштетуваат ткивата и луѓето ги приложуваат на пеколни маки. Дали ви е необично што во хемотерапијата се користат дури и хемикалии кои истовремено се […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1