АЛАРМ – Буг во Skype – ви го праќа напишаното на погрешни луѓе


Внимавајте какви пораки испраќате се додека скајп не го реши проблемот !!!!

Познатиот Skype има буг во својата програма која направи вистинска паника меѓу коринсиците, а многумина веќе најавија и тужби.

Имено ,,буг,, во програмот пораките што ги пишувате наместо на тој што сакате ги препраќа на сосема 5 лице од листата на пријатели. Многу корисници поради ова имале навистина големи проблеми.

Скајп ја признал грешката и на својот твитер профил напишал дека интезивно се работи на отстранување на проблемот.

Picture: Twitter

  • Skype bug is sending your messages to the wrong recipients.
  • Company confirmed the problem, and is looking into a fix.
  • Will roll out a software update was once problem is fixed.

YOU might want to avoid sending private instant messages on Skype for the next little while.

Компанијата изјавила за Engadget дека ќе пушти и софтвер за update веднаш штом ќе го отстранат багот.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1