Archive by Author

Олбрајт и Кларк купуваат фирми на Косово

Политичките кругови го подржаа влегувањето на Олбрајт  и Кларк на косовскиот пазар, оценувајќи дека тоа ќе биде нова страна за инвестирање.

______________________________________________________________________________________________________

На Малдиви се гради суперлуксузен архипелаг со подводни терени за голф

Се предвидува изградба на 43 приватни пловни острови, од кои секој ќе има свое пристаниште за јахта и базен.

______________________________________________________________________________________________________

Вработени во Федекс се ,,нашмркале,, чили прав – хоспитализирани 100 лица

Повеќе од 100 вработени во американската курирска служба Федекс во Мемфис добиле лекарска помош бидејќи еден вилушкар ненамерно пробушил цело буре со концентрат од лути пиперки.  

______________________________________________________________________________________________________

90 годишната мајка на Сталоне од пуста желба за младо тело личи на ЗОМБИ

Мајката на познатиот актер Силвестер Сталоне се појави на премиерата на неговиот нов филм Expendables 2 , а присутните останаа со подзината уста

______________________________________________________________________________________________________

Мелбурн најпосакуван град за живеење – Белград на 99 место, Скопје го нема на листата

Овогодинешната титула за најпосакуван град за живеење на светот ја зема Мелбурн. Веќе втора година по ред овој град важи за најомилениот во светот. На второ место е Виена, а на трето Ванкувер, покажала анкетата која што ја спровел”Economist Intelligence Unit” (EIU).

______________________________________________________________________________________________________

Ги лажеле луѓето дека снимаат реално шоу – а тие ги ограбувале.

  Двајца мажи, од Индијана во Пенсилванија, пријавиле дека на улица биле ограбени од две момчиња кои им ги одземале сите пари кои ги имале кај себе и тоа на финта.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбена куќата на Стив Џобс

Калифорниската куќа во која живеел основачот на компанијата Епл, Стив Џобс е ограбена, а украдени се лични предмети во вредност од 60 000 долари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео:Педијатар ја казнувал ќерката- и ја држел главата под вода додека мајката гледала

Во американската држава Делавур Педесет и осум годишниот, Др Мелвин Морс ја давел сопствената ќерка и ја држел главата под вода за да биде дисциплинирана, единаесет годишнотот девојче одвај преживеало.

______________________________________________________________________________________________________

Банките секогаш имаат нови изненадувања за клиентите – трошоци за кои не сте ни знаеле дека постојат

Граѓаните при секој деловен договор со банките треба добро да  ја проучат цената под кои тие пружаат одредена услуга па дури да го проучат и целиот ценовен тарифник. Само на тој начин може колку толку да ги избегнат изненадувањата од страна на банките .

______________________________________________________________________________________________________

Како да се обезбедите од молња и вие и вашето семејство?

Пред да одите надвор: Добро слушнете ја прогнозата за времето и разгледај ја можноста за одложување или откажување на активностите доколку се предвидуваат грмотевици

______________________________________________________________________________________________________

Охрид или Грција – патриот или банкрот?!?!

Со години се трудиме да направиме вистински туризам со поволни цени за сечиј џеб. Но некој очигледно сака да заработи преку ноќ.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1