Archive | Црна хроника RSS feed for this section

Убиецот на двајцата лихвари од Македонија уапсен во Доминиканска Република

Пораталот Хој од Доминиканската Република објавува дека е уапсен Ѓорѓи Топаловски, извршител на двојно убиство кој беше баран и преку Интерпол.

______________________________________________________________________________________________________

Татко-монструм во Куманово 3 години ја силувал сопствената малолетна ќерка

З.А. од Куманово кој има 44 години, во повеќе наврати изминативе три години извршувал присилни полови напади и обљуба врз својата малолетна ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Ги избодeл со нож зошто зборувале лошо за бездомниците!

Прилепчанец кој привремено бил сместен во детско одморалиште во село Љубанци ги избодил со нож двајцата браќа кои биле дојдени на гости кај вујко им, откако слушнал дека зборуваат нешто лошо за луѓето сместени во одморалиштето.

______________________________________________________________________________________________________

Силувачите на малолетната кумановка поминаа само со куќен притвор!

Домашен притвор за силувачите на 13 годишното девојче од Куманово по распитот кај истражен судија.

______________________________________________________________________________________________________

Загина параглајдерист во Виница

Параглајдерист од Виница утринава околу 8 часот е донесен во безживотна состојба во болницата во Кочани.

______________________________________________________________________________________________________

13 годишно девојче од Куманово силувано во училишен двор

Малолетно девојче кое имало само 13 години било силувано од нејзиното поранешно момче и неговите двајца другари во училишниот двор на кумановското училиште „Наце Буѓони“.

______________________________________________________________________________________________________

Во две одделни несреќи загинаа 3-ца роднини во ист ден

Тешка сообраќајна несреќа во Струмицасиноќа во 19:30 часот. Несреќата се случи на регионалниот пат робовска раскрсница – с.Банско, каде едно лице го загуби животот, еден е тешко повреден, а еден сопатник поминал со полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајци барале мито од возач – арно ама возачот бил началник – си добија кривични

Двајца полицајци застанале возило на улицата Никола Карев во Скопје. Му рекле на возачот дека поминал на црвено и дека ќе го казнат 300 евра. Арно ама едниот плицаец му рекол ,, со што ќе не почастш ако не напишеме толку голема казна?,,

______________________________________________________________________________________________________

Двајца Српски туристи повредени – со автомобил ги удрил охриѓанец додека оделе на плажа

  Изутринава во сообраќајна несреќа во туристичката наслеба Пештани повредени се двајца српски државјани.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбена пошта во Шутка

Филијалата на „Македонски Пошти“ останала полесна за 80 илјади денари откако вооружен разбојник влегол и ја „опљачкал“.

______________________________________________________________________________________________________

Убиство во Орман – дедото си го убил зетот

Поднесена кривична пријава против 76 годишниот З.К. од Охрид поради основано сомневање дека е сторител на кривично дело убиство.

______________________________________________________________________________________________________

Им нудел работа во МВР – сега дај ми 3000 евра, а остатокот на рати. Измамник со разбирање за немаштијата

27 годишен арачиновец доби кривична пријава. Измамил 6 кумановци. Им ветувал работа во МВР и им земал по 5000 евра. Не бирал го измамил дури и својот школски другар дека ќе го вработи во министерството за финансии.

______________________________________________________________________________________________________

Косовски ,, Лајме,, објави дека на Косово е уапсен осомничен за случајот „Монструм“

Обновено – Според официјалните информации од МВР лицето кое е уапсено на Косово е убиецот на полицаецот пред ПМФ, а не лице осомничено за монструм. Според МВР уапсен е Алмир Дрпљанин, кој во 2010 беше осуден на доживотен затвор за убиството на полицаецот Африм Арифи пред Природноматематичкиот факултет. Истото лице МВР го бараше и за […]

______________________________________________________________________________________________________

Каменувани и искршени автобуси, претепан патник – ЈСП вчера на мета

Неколку инциденти се случиле ноќеска низ Скопје – каменувани градски автобуси, претепан патник, нападнатo патничкo возило.

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанец дома си одгледувал марихуана

Полициските екипи кај 49 годишниот Б.Н. од скопско Грчец пронашла 22 стебла канабис сатива со различни големини.

______________________________________________________________________________________________________

Кочанчанец се обидел да го силува 20 години постариот сосед

Бизарниот настан се случил вчера околу 9 часот утрото. 36 годишниот кочанчанец влегол во подрумот од зградата, каде бил и 58 годишниот сосед и се обидел да го силува.

______________________________________________________________________________________________________

Неготинецот кој ја закла мајка си, ги нападнал стражарите во Шутка

Убиецот кој монструозно ја уби својата мајка, пред два дена предизвикал огромен инцидент во затворската ќелија во „Шутка“.

______________________________________________________________________________________________________

Со секира ги нападнал гостите во кафеана во Трубарево

Синоќа околу 2 часот по полниќ непознато лице влегло во кафеаната „Ел-Екстра“ и почналo да го крши инвентарот во објектот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1