Archive | Uncategorized RSS feed for this section

Ова се 17-те највлијатени масони

Ширум светот постојат повеќе од шест милиони Слободни ѕидари, но организацијата, и покрај фактот дека постои речиси 300 години, се уште е обвиткана во мистерија. Документацијата за нив со текот на времето сосема природно, е уништена, но неколку листи на организацијата во кои се опфатени некои од највлијателните луѓе во историјата, сепак, му оддолеваат на забот на […]

______________________________________________________________________________________________________

Опасната дрога Крокодил зема замав на балканот

Од конзумација на “Крокодил” кожата ви позеленува, почнува да трне и на крајот отпаѓа од коските. Најголем број на луѓе кој го конзумираат, умираат во рок од две години. Во Русија оваа треска одвела над илјадници животи. Полицијата во Осијек приведе три девојки и двајца мажи поради производство и препродажба на дрога. Сите петмина ја […]

______________________________________________________________________________________________________

Солзи, врисоци, прегратки – фановите го пречекаа Даниел на аеродром (Видео)

Со солзи, врисоци и прегратки Даниел Кајмаковски – победникот на „Икс-фактор“ беше пречекан од фановите на скопскиот аеродром Погледнете ја атмосферата  

______________________________________________________________________________________________________

Ловеле глувче дома – фатиле стаорец голем колку мачка (Фото)

Стаорец со тело долго 40 сантиметри  во Шведска. Џиновскиот стаорец го нарекоа со право “Стаорзила“ бидејќи мерен со опашката е повеќе од половина метар долг. Во куќата на шведско семејство се “доселил“ така што ископал тунел низ бетонот и дрвото и стигнал во кујната каде се хранел со остатоците од храна. Се вгнездил зад машината за […]

______________________________________________________________________________________________________

Близу слави 2 години – за роденденот дели подароци

Телекомуникацискиот оператор за двегодишнината од своето постоење на македонскиот пазар подготви подароци за сите нови корисници во продажните салони низ Македонија, како и низа поволности за постоечките корисници  По повод втората година од своето постоење во Македонија, од денес, па сѐ до среда, 13.11.2013 г., „Близу“ ќе ги наградува сите нови корисници на кој било […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1