Tag Archives: убиство

Убиство вечерва во Кисела вода – убил 2 жени и се самоубил

Двојно убиство вечерва во скопска Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: 13 год дете си го убило 2 год брат – живее живот со дрога и насилство, го чека доживотен затвор

Мајка нарко зависник, го родила на 12 години откако била силувана, 13 год . Кристиан Фернандез живеел живот опкружен со дрога и насилство а сега ризикува да биде првиот малолетник осуден на доживотен затвор, бидејќи  при напад на бес, го удрил 2 годишното братче од полица за книги и му ја смачкал главата.

______________________________________________________________________________________________________

Убиство во Ливерпул: Осомничени фановите на Ареснал

Натпреварот меѓу Ливерпул и Арсенал ќе остане во сенка на трагичниот настан, во кој што загинал триесетгодишниот Стјуарт Смит, по нападот на навивачи на Арсенал.

______________________________________________________________________________________________________

Десетгодишно девојче обвинето за убиство на бебе

Десетгодишно девојче е обвинето за убиство на тримесечно бебе соопштила полицијата во Меин, Северна Америка, со што смртта на детето која настапила во јули сега е прогласена за убиство.

______________________________________________________________________________________________________

Тинејџерка убила своја врсничка со чешел за коса

Во судот „Олд Бејли“ во Лондон денеска една тинејџерка беше осудена на доживотна робија, со условна казна од 10 години, откако минатата година убила друга тинејџерка со чешел за коса со метален, зашилен врв.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: Тинејџери изнајмиле другар да убие 15 годишно девојче по кавга на Фејсбук

Јинху К. кој има 15 години признал пред судот во Холандија, во градот Арнхем дека ја убил својата врсничка Џојс Хау бидејќи за тоа добил парична награда од 100 евра од нејзини познаници со кои таа се скарала поради навредливи коментари на Фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

Монструмот татко лажел девојка на Фејсбук за да го земe пиштолот од татко и за да ја убие ќерката

„Клопчето“ за убиството на Александра Стојев полека се одмотува! Раде Стојев кој ги усмрти својата нова сопруга и ќерка, а потоа си пресуди самиот преку лажен профил стигнал до оружјето. Пиштолот го зел од таткото на една девојка од Ниш со која под лажно име бил во врска и за која планирале да стане официјална, […]

______________________________________________________________________________________________________

Потресна изјава на мајката на убиената Александра

-Зошто ќерко баш ти? Што си згрешила? Зошто не ме уби мене наместо неа? – ова се лелеците над ковчегот од мајката на убиената Александра која денеска беше погребана на гробиштата во Поповац.

______________________________________________________________________________________________________

Сменети сите полицајци од аеродромот во Мексико – 348 на број

Полицијата во Мексико повеќе не им верува на своите службеници – дел од нив шверцувале кокаин. Поради инцидентот кој се случи на 25 јуни, кога еден од вработенените уби тројца негови колеги, федералната полиција, замени вкупно 348 полицајци кои го обезбедувале меѓународниот аеродром во главниот град на Мексико.

______________________________________________________________________________________________________

Убиство во Орман – дедото си го убил зетот

Поднесена кривична пријава против 76 годишниот З.К. од Охрид поради основано сомневање дека е сторител на кривично дело убиство.

______________________________________________________________________________________________________

Косовски ,, Лајме,, објави дека на Косово е уапсен осомничен за случајот „Монструм“

Обновено – Според официјалните информации од МВР лицето кое е уапсено на Косово е убиецот на полицаецот пред ПМФ, а не лице осомничено за монструм. Според МВР уапсен е Алмир Дрпљанин, кој во 2010 беше осуден на доживотен затвор за убиството на полицаецот Африм Арифи пред Природноматематичкиот факултет. Истото лице МВР го бараше и за […]

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија во Ниш! Татко ја убил болната ќерка бидејќи не можел повеќе да се грижи за неа

Со три истрели од пиштол вечерва во Ниш била убиена С.Џ.(35), а како што пренесува „Блиц“, за убиството виновен е нејзиниот татко.

______________________________________________________________________________________________________

Да му умре козата на комшијата – буквално

40 годишна жена од струшкото село Лабуништа буквално ја сватила народната ,, да му умре козата на комшијата. Вчера претпладнето 40 годишната Санела Л. со ловна пушка ја застрелала и убила козата на соседот во селото.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1