Tag Archives: eva

Француска глумица ја тужи својата мајка бидејќи ја сликала за „Плејбој“ кога имала само 11 години – Видео

Французинката Ева Јонеско позирала за Плејбој на само 11 годишна возраст и таа е најмладото лице чија фотографија е објавена на страниците на овој магазин за возрасни.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Мајката на ЕВА се огради од сите кои во нивно име собирале пари

Мајката на Ева во изјава дадена за 24 вести се огради од сите кои во нивно име собирале пари за операција на малата Ева.

______________________________________________________________________________________________________

Уште една хуманитарна измама во Македонија? – Внимавајте

По скандалозните информации дека донациите за операција на малата Ева биле измама, односно пари се собирани со лажен документ за втора операција, која ниту била планирана, уште една хуманитарна измама на повидок?

______________________________________________________________________________________________________

Почна истрагата за донациите за Ева – ќе се дознае кој ги измами хуманите граѓани

Јавното обвинителство, МВР и Министерството за труд и социјална политика веќе ја започнаа истрагата за измамата со собирањето средства за малата Ева.

______________________________________________________________________________________________________

Потврдено – парите за ЕВА собирани со измама (Видео)

Докторите од бугарските клиники за двете телевизии изјавиле категорично дека лекувањето на Ева во Бугарија завршило на 10 август и таа е пуштена дома откако се е платено. Немало потреба од дополнителни средства.

______________________________________________________________________________________________________

Помошта за малата ЕВА измама или не?

Според информациите документите за операција на малата Ева во Бугарија биле Фалсификувани.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозно – малата Ева вратена од Бугарија – немало доволно пари за операција

    Продолжуваат страдањата на 4 месечната ева. Малата ева е вратена од Бугарија, поради неможноста да се доплати операцијата од 25 000 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Апел за помош: Да ја спасиме малечката Ева

Двомесечната Ева има дијагностицирано тешка срцева и белодробна хипертонија, за што треба да биде извршена операција во Бугарија, која чини 13.800 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Ева е најсилното бебе на светот! Но ќе живее само уште 10 дена ако не и помогнеме

Малата Ева ќе живее уште само десет дена, доколку не се соберат итно парите што ѝ се потребни за операција. Сумата е 13.800 евра. Малечката- јунак, Ева е најсилното бебе на светот! Сепак, и треба и нашата помош да се избори со најтешката борба !

______________________________________________________________________________________________________

Една од најбогатите британки – наследничка на ,,тетрапак,, најдена мртва – Фото

  Една од најбогатите британки Eva Rausing жена на наследникот на империјата ,, TetraPak,, е пронајдена мртва во нејзиниот дом, а нејзиниот сопруг Hans Kristian Rausing е уапсен.

______________________________________________________________________________________________________

Да покажеме дека сме хумани – да и помогнеме на малата Ева да оздрави

Maлaтa Ева има дијагностицирана тешка срцева мана ( хипопластично лево срце со ASD, VSD и белодробна хипертонија )

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1