Tag Archives: hotel

Хотел ала Дубаи ќе се гради во Охрид (Фото)

„Сахарајан Македонија“ е проектот што индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ ќе го реализира во Македонија. Предлогот за инвестицијата е доставен до македонскиот премиер Никола Груевски и вицепремиерот Зоран Ставрески на 20-ти овој месец

______________________________________________________________________________________________________

Проститутка тужи хотел! Не и дозволил да си ја „брка“ својата работа.

Австралиски хотелиери VS проститутки!

______________________________________________________________________________________________________

Хотелиер ќе одговара поради дискриминација, одбил да и изнајми соба на проститутка

Хотелската индустрија во Австралија сериозно ја разнишала одлуката на судот кој истакнал дека била извршена дискриминација врз една проститутка, бидејќи сопственик на мотел одбил да и изнајми соба во која таа би ги давала своите услуги.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хотелот Гранд Палас во Њу Орлеанс, срушен по шест децении постоење

Хотелот Гранд Палас во Њу Орлеанс беше демолиран од страна на градските власти со образложение дека на истото место треба да биде изградена болница.

______________________________________________________________________________________________________

Во Србија се гради хотел за коњи

Во селото Рудовац во општината Лазаревац се гради хотел со 4 звездички во чии луксуз ќе уживаат коњи. Ќе има 12 пространи дуплекс апартмани во кои може да се сместат 26 ,,гости,,

______________________________________________________________________________________________________

Апсење во Сомбор: Изнајмил дел од хотелот за да одгледува марихуана

Петар В. (37) од Сомбор и државјанин на Турција Едис У.(42) се уапсени поради одгледување на марихуана. Двајцата направиле лабараторија во подрумот на хотелот „Интернацион“, каде што ја одгледувале марихуаната.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1