Tag Archives: stip

Штип завиен во црно: Последно збогум за Бојан, Стефан и Јани

„Го молам небото да ми те врати“ – одекна од стотици млади грла познатата песна на Тоше Проевски со која гимназијалците од Штип ги испратија Јани, Стефан и Бојан во вечноста. Веднаш потоа се слушна силен аплауз од сите присутни. Родителите и роднините на настраданите кои денеска беа на комеморацијата во дворот на гимназијата „Славчо Стојменски“ […]

______________________________________________________________________________________________________

Тага и тишина: Штип во солзи за трите загинати момчиња

Прекрасни деца, животот беше пред нив, велат штипјани за Јани Димитриев (18), Стефан Николов (22) и Бојан Бочварски (25) Tриесет минути пред полноќ, одеднаш, како по некоја команда, престана да свири музиката во сите штипски кафулиња. Вработените им се се обратиле на младите посетители со жалната вест дека три момчиња од Штип загинале во тешка […]

______________________________________________________________________________________________________

Загинатите момчиња биле на свадба кај пратеничката Маринела Тушева

Трите момчиња од Штип што вчера загинаа во сообраќајна несреќа пред наплатната рампа на автопатот Скопје – Велес биле од свадба, јави МКД.мк. Како што дознава порталот од роднини на загинатите, момчињата биле на свадба кај пратеничката Маринела Тушева од СДСМ. На свадбата бил поканет Стефан Н., а Бојан Б. (24) и Јани Д. (18) […]

______________________________________________________________________________________________________

Штип завиен во црно – ова се момчињата кои загинаа кај Петровец

Тројца млади штипјани загинаа на патот Велес-Скопје во сообраќајна несреќа која доцна вечерта се случила во близина на наплатната рампа кај Петровец, јавува порталот Бриф. Според информациите возилото марка Поло, се превртело во каналот патот во близина на рампата Петровец.Во возилотo се превезувале тројца млади штипјани, на возраст помеѓу 20 30 години, кои се враќале […]

______________________________________________________________________________________________________

Три млади момчиња од Штип загинаа кај Петровец (Фото)

Тројца млади штипјани загинаа на патот Велес-Скопје во сообраќајна несреќа која доцна вечерта се случила во близина на наплатната рампа кај Петровец, јавува порталот Бриф. Според информациите возилото марка Поло, се превртело во каналот патот во близина на рампата Петровец. На патниот правец Скопје-Велес, на 500 метри пред наплатната рампа Петровец, возилото „Фолксваген Поло“ со […]

______________________________________________________________________________________________________

Затвореници си се дрогираат во затворот во Штип – дрога имаат за извоз

Во штипскиот затвор беа пронајдени 19 ќеси со непозната материја, за која се претпоставува дека е марихуана. Ова е 3 случај да се најде дрога во затворот за период од само 5 месеци, информира МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Скопје: Скриена зад салон за масажа, рентала девојки за секс од Кратово, Кичево, Штип

58 годишна скопјанка З.М од 2009 година па досега скриена зад салон за масажа била макро на 5 девојки кои ги изнајмувала за секс.

______________________________________________________________________________________________________

Почнаа труењата – избегнувајте сендвичи и никако јајца и месо од пазар

  Во Штип минатата недела околу десетина лица се пожалиле на симптоми на труење со храна, со болки во стомакот и дијареа.

______________________________________________________________________________________________________

Пит бул нападнал момче во Штип

Питбул вчера нападнал  26 годишно момче во Штип, јавува тв Ирис.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 50 степени, невреме, урнат ѕид – Денот 10 јули во Македонија – сумирано

    Прво измерени 50 степени во центарот на Скопје, потоа делови од градот зафатени со невреме – силен ветар, невреме, откорнати дрвја и поплави и во Штип. Накратко топ насловите во Македонија кои го одбележаа денешниот ден – 10 јули 2012 година .  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Големо невреме во Штип вечерва – поплави и откорнати дрвја

Големо невреме, силни електрични празнења, дожд и ветер во реонот на Штип вечерва. Според информациите градските улици се поплавени, има неколку паднати дрва, а поплавени биле и куќи.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 15 старешни на АРМ повредени во сообраќајка кај Штип

Во сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш, попладнево околу 17 часот, повредени се 20 луѓе од кои 15 старешини на АРМ, јавува дописникот на „Вест“ од Штип.

______________________________________________________________________________________________________

Татко и син претепале и ограбиле таксист во Штип

37 годишен штипјанец М.И., и неговиот 13 годишен син, вчера претепале штипски таксист на улицата „Христо Ботев”.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1