Tag Archives: zarabotka

Ви требаат пари? – Кликајте за да заработите – ,,paid to click,, измама или?

  Немате работа и ви требаат пари – дали сите оние реклами за заработка на интернет се патка или навистина функционираат, истражуваше MKnews.MK.

______________________________________________________________________________________________________

Мажите ги очекува депресивна иднина

Социјалните и економските промени може да доведат до опасност од депресија на се` повеќе мажи во западните земји, предупредуваат научниците.

______________________________________________________________________________________________________

Усаин Бoлт – нема веќе да трчам во Британија многу данок ми земаа од добивката

Добитникот на златен медал и една од звездите на оваа Олимпијада,  Усаин Болт изјави дека веќе нема да се натпреваруваат во Велика Британија, се додека не си ги сменат ,,лудите,, закони за данок.

______________________________________________________________________________________________________

Вложиле 15 000, а заработиле 197 милиони долари

Сонот на секој филмаџија, но и на продуцентот е со минимален буџет да успее да сними филм, а да заработи 10 па и 100 милиони долари, но тоа многу ретко им успева.

______________________________________________________________________________________________________

Нова идеја за заработка на пари… Рентајте си го својот сопствен автомобил

Од светската криза која го фати целиот свет и големата невработеност, Американците дојдоа до идеја како да дојдат до лесна заработка.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпијадата му носи рекорди и на лондонското метро

Олимпските игри го преплавија лондонското метро. На 2-ри август со метро се превезувале 4,3 милиони луѓе што претставува рекорд, соопшти компанијата која контролира превозот во Лондон „Transport for London“.

______________________________________________________________________________________________________

Колку заработуваат славните од нивните парфеми?

Денес многу славни личности имаат свој парфем, но ретко кој заработува од овој бизнис.

______________________________________________________________________________________________________

Уличен просјак тврди дека годишно заработува и по 60 илјади долари!?

Бездомникот Шеин Ворен Спигл (45) е уапсен поради улично просење, изјавија од локалната полициска станица во Оклахома Сити, во САД, додавајќи дека минатата година со просење заработил 60 илјади долари. Шеин тврди дека годишната заработка од овој бизнис навистина достигнува до 60 илјади долари.

______________________________________________________________________________________________________

Челзи со заработка од 60 милиони евра

Првакот на Европа, Челзи, минатата сезона во Лигата на Шампиони остварил заработка од 59,9 милиони евра, додека финалистот Баерн Минхен инкасирал 41,7 милиони евра, соопшти Европската фудбалска унија (УЕФА).

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1