Tag Archives: hrana

Што ќе јадеме за 20 години?

Цената на месото би можела да се удвои во наредните десет години и ќе стане луксузна роба, предвидуваат футурулозите. Што ќе јадеме тогаш?

______________________________________________________________________________________________________

И храната знае да боли – што се предизвикува болка?

Сите ние сме ја искусиле агонијата на прејадување. Но дали вашата исхрана навистина би требало да биде виновник за појава на артритис, болка во мускулите, астма и проблеми со кожата?

______________________________________________________________________________________________________

Обама не сака цвекло, Оланд артичок, а Путин има дегустатори

Рускиот претседател Владимир Путин секој оброк го тестира дали во него има отрови, објавија медиумите, повикувајќи се на сведочењето на елитниот готвач Жил Брадгард кој готви за опседнатиот Путин.

______________________________________________________________________________________________________

Тајните на претседателските готвачи – Меркел сака француска храна, Оланд мрзи артичок, Обама цвекло

Рускиот претседател Владимир Путин има дегустатор за секој негови оброк – се плаши од труење, Обама мрази цвекло, францускиот претседател Oland целосно го отстрани артичокот од менито на Елисејската палата.

______________________________________________________________________________________________________

330 тони овошје и зеленчук, 230 тони компир, 19 тони јајца… Се ова како оброк за 10500 олимпијци

Организаторите на Олимписките Игри, покрај обезбедувањето на условите за натпревари, безбедноста за време на игрите, имаат задача да се погрижат спортистите да не останат гладни.

______________________________________________________________________________________________________

Грозни работи јадете секој ден – а поим немате – пердуви, мочен меур од риба, дрво !!!!

Мочен меур од риба во пиво, пердуви во кифла, антидепресив во пилешкото, масло од овца во гума за џвакање, дрво во житариците, лак во бомбоните – се само дел од работите коишто секој ден ги јадеме, а немаме поим за тоа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео:Хранеле галеби со лаксативи за да им се смеат на жртвите

Доколку здогледате како некој на плажа бега да се засолни и притоа вришти од смеа, знајте дека е време да трчате колку што ве држат нозете побрзо.

______________________________________________________________________________________________________

Што во рестораните не е здраво – лед, сол и бибер …

Вработените во рестораните за брза храна одговраат на прашањето, што не треба да се конзумира, со цел да се подобри здраствената и хигиенската состојба кај сите нас.

______________________________________________________________________________________________________

Почнаа труењата – избегнувајте сендвичи и никако јајца и месо од пазар

  Во Штип минатата недела околу десетина лица се пожалиле на симптоми на труење со храна, со болки во стомакот и дијареа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 6 годишно сиромашно дете преживува од доењето од кучка

6 годишниот индиец Чоту Кумар живее во најсиромашните делови на Индија. Немале ниту за храна, а неговата мајка знаејќи дека нејзиното дете е гладно постојано плачела.

______________________________________________________________________________________________________

Џорџ Клуни отруен со храна во Италија

Џорџ Клуни и Стејси Кеиблер иако не штедат на скапи ресторани кога се во Италија сепак биле затруени од храна во еден ресторан. Не настрадале само глумецот и неговата девојка туку и сите присутни на забавата.

______________________________________________________________________________________________________

Ајде отвори уста, ајде на мама злато – е ајде ама несака! Како да го натерате детето да јаде?

Вистинска драма е дома додека да го натерате детето да јаде. Морате да сте пеач, кловн, танцувач, имитатор, и што ли уште не. Се, Само вашето дете да отвори уста и да јаде. Психолозите велат за децата јадењето е досадно и губење време.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто ,,мириса,, телото?

  Непријатната миризба на телото не е омилена тема. Сепак постојат некои работи кој би можеле да ги избегнете, а кој се дирекни причинители за непријатниот мирис на телото.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1