Tag Archives: s1

Нов лудница ХИТ – ОПА БАЛКАН СТАЈЛ – Видео

Нов ,,лудница,, хит се појави на youtube – песната е насловена ,,Опа Балкан стајл,, и досега ја имаат видено над 73.000 луѓе. Преработка е на познатиот хит опа гангнам стајл но со народен балкански мелос нормално 🙂 – дел од песната оди вака

______________________________________________________________________________________________________

9 најстрашни адитиви во храната – читајте ги етикетите

Некогаш храната на која пишувало со вкус на овошје или сирење, содржела овошје или сирење. А денес? Поголемиот дел од храната е вештачка, а листата на адитиви веќе од поодамна ја минала бројката од 3000. Иако поголемиот дел од храната е релативно безопасна, постојат одредени прехранбени производи кои треба да се избегнуваат.

______________________________________________________________________________________________________

Еве кои функционери ги чува МВР – 14 се на број

Четиринаесет државни функционери имаат постојано физичко обезбедување, информираат во МВР, пишува Дневник.

______________________________________________________________________________________________________

Ја фрлил љубовницата од прозор кога му дошла сопругата

Маж во Мароко бил дома со својата љубовница кога сопругата ненадејно се вратила дома. Мажот се преплашил дека ќе биде фатен на дело и одлучил својата 17 годишна љубовница да ја фрли од прозор. Мислел дека е безбедно бидејќи биле на 1 кат. 

______________________________________________________________________________________________________

Приватни бебиситери во Македонија – чување деца и дома – усвоен нов Закон

Нов Закон за заштита на децата усвои  Владата на последната седница, за чие креирање се соработувало со УНИЦЕФ. Меѓу новините е тоа што се овозможува домашно правно и физичко лице да основа агенција за давање услуги за чување и нега на деца од предучилишна возраст.

______________________________________________________________________________________________________

Шок: Пратеник снимен како ја силува чистачката во собранието (Видео)

Domingo Alcibija Rivera, пратеник на владеачката партија МАС движење за социјализам во Боливија силувал пијана чистачка во една од салите во собранието на градот Сукре. А целиот настан бил снимен од безбедносните камери.

______________________________________________________________________________________________________

Албанец го силувал кучето на комшијата – снимен е на камера

Кујтим Ницај(44), кој работел како домар во зграда во Њујорк, снимен е како сексуално го злоупотребува кучето на еден од станарите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Напад со пиштол среде говор на политичар

Лидерот на партијата на турското малцинство во Бугарија, Движењето за правата и слободите (ДПС) Ахмед Доган е нападнат со пиштол на гас додека зборувал пред делегатите на форумот.

______________________________________________________________________________________________________

92-годишен дедо од Бугарија добил сида од проститутки

Најстариот инфициран со СИДА, дедо на 92 години од бугарскиот град Велико Трново открил дека е болен од сида при рутинското тестирање на крвта кое го извршил во шаторот за анонимно и бесплатно советување за сида.

______________________________________________________________________________________________________

Антиќ дава 1000 евра за најсочниот коментар против ракометарите (Фото)

Кошаркарот Перо  Антиќ  упати иронична порака на фејсбук до како што вели ,,македонските специјалисти,, во секој спорт

______________________________________________________________________________________________________

Штедливите светилки штетат на кожата

Во голема мера со унапредувањето на технологијата добиваме поквалитетен живот. Но, не секогаш мора да важи ова правило.

______________________________________________________________________________________________________

Коњско месо најдено во бургери што се продаваат во Ирска и Велика Британија

Коњско месо е откриено во бургерите од говедина, што се продаваат на територијата на Република Ирска и Велика Британија, соопшти денеска Агенцијата за здрава и безбедна храна во Даблин.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија – Русија нерешено 29-29

Лавовска игра на нашите ракометари. Многу пропуштени голови, не ги пратеше среќа нашите ракометари но сепак на крајот успеаа да издејствуваат нерешен резултат против голематa Русија. 

______________________________________________________________________________________________________

17 човечки глави пронајдени во торба на аеродромот во Чикаго (Видео)

ФБИ ја истражува колекцијата на човечките глави кои беа пронајдени во аеродромот Охара. 18-те глави биле пронајдени во понеделникот, но засега официјалните лица не говорат за тоа како и од каде започнала операцијата.

______________________________________________________________________________________________________

Американец 1 година ја тепал и силувал жената македонка

Дваесет и четири годишниот Лирим Руфати е уапсен во Вест Гошин во Пенсилванија и против него е покренато обвинение за силување на неговата 22-годишна сопруга и присилување да се врати во Македонија, објавија американските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Науката си игра Бог – Мутирана мачка што свети, коза и пајак, човек и свиња (Видео/Фото)

Што велите на мачка која што свети во мракот? Тие навистина постојат. 

______________________________________________________________________________________________________

Ова е македонецот од Севиља што ги спасуваше ракометарите (Видео)

Македонецот Јосиф Мирчески во Севилја работи како научник. Тој за светското првенство во ракомет сакајќи да биде добар домаќин направи и посебен веб сајт за да им помогне на македонските навивачи полесно да се снајдат во градот. www.osvoijasevilja.com 

______________________________________________________________________________________________________

5 год девојче починало од страв откако ја видело вујната во костум на вештерка (Фото)

5 годишно девојче од Сицилија починало од страв за време на семејната прослава кога ја здогледала нејзината вујна во костум на вештерка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1