Tag Archives: s1

Демолирана салата Борис Трајковски – Вандализмот дело на симпатизери на ДПА

Како што пишува весникот „Вест“, искршени се вц шољи, чешми, столчиња, ишарани се ѕидовите а искршен е и прозор од базенот Младост

______________________________________________________________________________________________________

Гласови од кои се леди крв: Ловци на духови снимиле пораки од мртви (Видео)

Ловци на духови снимиле 12 мин видео на кое тврдат дека ги уловиле гласовите на духовите. Снимено на американски носач на авиони на кој умреле повеќе од 300 луѓе

______________________________________________________________________________________________________

Го чувате телефонот во џеб? – ги убивате сперматозоидите (Видео)

Денеска е ден на вљубените но круна на секоја вистинска љубов се децата – погледнете што ги убива сперматозоидите. Иако ова видео е направено шеговите снимките во него се реални. Се работи за микроскопски снимки како реагираат сперматозоидите кои се изложени на зрачење од телефоните – и како пливкаат оние кои не се. Доколку сакате […]

______________________________________________________________________________________________________

Жирант на братучед – поради туѓи долгови остана без куќа со 2 мали деца

Внимавајте на кого сте жирант, затоа што постојат голем број на примери во кои,оние кои што не можеле да ги исплатат ратите, „загазуваат дебело“, а таков пример е и со младото семејство,со две малолетни деца,од Пољанац во Лудбрег во Хрватска, кои се наоѓаат во тешка ситуација поради големите заеми на нивнот роднини, на кои тие […]

______________________________________________________________________________________________________

Педофили, садисти и масовни убијци: Ова се 10 папи од пеколот

Екипата на сајтот „Од“ ги проучувала досиејата на папите низ историјата, а овие десет се нашле на самиот врв. Стефан VI Неговата „кариера“ траела кратко, но за тоа време успеал да се наметне како еден од најлудите. Тој пред црковниот суд го извел својот претходник, Формозиј, но постои еден „мал“ детал кој вреди да се […]

______________________________________________________________________________________________________

Еве како не лажат во супермаркети – научете им ги финтите

Избегнете ги замките: Знаете ли како можат да ве измамат во супермаркетите? Секој пат кога одите во продавниците и супермаркетите да пазарите, правите листа на продукти кои треба да ги набавите и секој пат сте одлучни да не потрошите повеќе од планираното. Но, често ја полните количката и со работи кои не ви се потребни. […]

______________________________________________________________________________________________________

Семејство живеело изолирано – не знаеле дека завршила 2 светска војна

Во Сибир во 1978 советските геолози принашле шестчленото семејство кое рекло дека се презива Ликов. Живееле изолирано без никаков контакт со остатокот од светот, не знаеле ни дека почнала и завршила ниту Втората светска војна. Единствената преживеана Агафја Ликов, ќе наполни 70 години и таа и понатаму живее целосно сама. А членовите биле шокирани и […]

______________________________________________________________________________________________________

На вашите мобилни телефони има многу крв (Видео)

Мобилните телефони се едно извонредно парче инжинеринг. Но, погледнете внатре во самите телефони. Во оваа машина има и крв. Има крв во уредот, затоа што вашиот мобилен телефон содржи ситни електронски кола и тие не би можеле да работат без минерали наречени „Coltan“.

______________________________________________________________________________________________________

Шведска инсистира на враќање на визи за Македонија

Шведскиот министер за имиграција инсистира да се вратат визите за граѓаните на Македонија, Србија, Албанија, Црна Гора и БиХ.

______________________________________________________________________________________________________

Му ја издупчила главата со бормашина зошто сакал развод – Србија (Фото)

Триесестгодишната Сабин Мариќ  државјанка на Брегот на Слоновата коска, е уапсена откако полицијата во стан во београдската населба Баново брдо пронајде мртов маж во локва крв, жена со пена на устата до него и две неповредени деца. Жената е однесена во болница и спасена но против неа е поднесена пријава за убиство.

______________________________________________________________________________________________________

Го делела својот маж рабин со уште 6 жени – и рекол дека тоа е божја волја (Фото)

Четириесетгодишната Трејси Остро од Велика Британија живеела во брак со Таби Филип Сарп на една фарма, заедно со уште шест други жени.

______________________________________________________________________________________________________

Ова не е снег – цел град го прекри пена (Видео/Фото)

Ова на фотографиите не е снег туку морска пена која по поплавите во Австралија буквално по прекри цел град Queensland.

______________________________________________________________________________________________________

Тајна чувана 60 год – по ова видео ќе поверувате дека не сме сами во вселената (Видео)

Цивилизациите од надвор можат да ни донесат нова ера и живот – тие не се злонамерни и досега многу пати ја посетиле земјата, но на владите не им одговара да се дознае и ја кријат тајната 60 години – тврди Др Стивен Грир, основач на свестското движење ,,Disclosure Movement,, и на ценатрот за проучување на […]

______________________________________________________________________________________________________

Патниците гледале како гори моторот на авионот – еве како реагираат (Видео)

Авион од турската компанија „Туркиш ерлајнс“ кој што патувал од Истанбул за Измир бил погоден од гром авионот успеал принудно да слета на аеродромот „Аднан Мендерес“ во Измир. Сите 112 патници и членови на екипажот безбедно го напуштиле авионот. По ударот на громот се запалил моторот на авионто – а патниците сето тоа го гледале. Еве како реагирале патниците […]

______________________________________________________________________________________________________

Активирал бомба во автомобил – се дигнал во воздух себе и девојката

Експлозија на бомба се случила вечерва околу 22 часот во близина на ресторанот Бела зора  на Зрењански пат. Првично две лица се повредени

______________________________________________________________________________________________________

Нов лудница ХИТ – ОПА БАЛКАН СТАЈЛ – Видео

Нов ,,лудница,, хит се појави на youtube – песната е насловена ,,Опа Балкан стајл,, и досега ја имаат видено над 73.000 луѓе. Преработка е на познатиот хит опа гангнам стајл но со народен балкански мелос нормално 🙂 – дел од песната оди вака

______________________________________________________________________________________________________

9 најстрашни адитиви во храната – читајте ги етикетите

Некогаш храната на која пишувало со вкус на овошје или сирење, содржела овошје или сирење. А денес? Поголемиот дел од храната е вештачка, а листата на адитиви веќе од поодамна ја минала бројката од 3000. Иако поголемиот дел од храната е релативно безопасна, постојат одредени прехранбени производи кои треба да се избегнуваат.

______________________________________________________________________________________________________

Еве кои функционери ги чува МВР – 14 се на број

Четиринаесет државни функционери имаат постојано физичко обезбедување, информираат во МВР, пишува Дневник.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1