Archive | Ха Ха Ха RSS feed for this section

Дали е тешка новинарската професија – како работеа минатата година (ВИДЕО)

Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари. Во епизодата 16, која веќе е достапна на нивниот официјален „Јутјуб“ канал, зошто нивната работа вообшто не беше лесна во изминатите години. Дознајте последни: Тешка ли е новинарската професија? Колку е […]

______________________________________________________________________________________________________

Оглас каков што немало до сега – Македонец си ја продава бабата на Интернет

На една позната македонска огласна интернет страна се појави чуден оглас за продажба. Македонец ја продава својата баба која има 68 години и протоа го потенцира фактот дека зема пензија од 15 илјади денари. Покрај огласот прикачена е и фотографија од постара жена, а на крајот додава дека цената е по договор. Не знаеме дали […]

______________________________________________________________________________________________________

Не може да го разбере бебето – Сашко Коцев побара помош од сите мајки

Актерот Сашо Коцев неодамна стана татко. Инспириран од Фејсбук групите во кои мајките меѓусебно си помагаат и си одговараат на одредени прашања и самиот тој одлучи да ги замоли сите мајки за помош Статусот кој го напиша за само 20 минути стана вистински хит и собра над 500 лајкови и коментари.Помош веднаш понудија неговите духовити […]

______________________________________________________________________________________________________

Ѝ рекол дека авионот ќе се сруши, а потоа ја запроси

Ентони Бордингнон одлучил својата девојка да ја запроси на необичен начин. Ја повикал на возење со авион кој тој го управувал, а потоа, за време на летот и рекол дека нешто е расипано и оти има технички проблеми. За таа цел и дал листа со совети против паника. -Не примам никакви информации за контролата, можеби […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: 1 априлски шеги за пријателите кои имаат Ај-фон

Доколку сакате да се пошегувате со вашите пријатели за Денот на шегата, еве како може да го направите тоа. Само треба да одете во iPhoneception во пребарувачот на телефонот и да започнете со шегување со пријателите кои имаат Ај-фон. Погледнете го видеото.

______________________________________________________________________________________________________

Таткото од познатото интервју на Би Би Си ја објаснува целата случка (ВИДЕО)

Во своето прво интервју, експертот за Кореја Роберт Кели и неговата сопруга Ким Јунг-А, ги опишаа околностите околу случувањата во интервјуто за БиБиСи, хаосот кој настанал, како и глобалната реакција на катастрофата при преносот на Скајп од нивната сега веќе позната работна соба, пренесува dailyedge. Нема сомневање дека веќе сте го виделе прекрасното видео во […]

______________________________________________________________________________________________________

УЖАСОТ НА ПРАВДАТА – Оваа судика стана хит

Една судијка од Украина, по име Ала Бандура привлече внимание на социјалните мрежи со фотографија на која што има прилично специфичен изглед и стил, кој потсетува на Џокер од сагата за Бетмен, или пак – на вештерката од „Сирената Ариел“. Не е познато кој ја објавил фотографијата. А, сеирџиите ја опсипаа жената со најразлични епитети, […]

______________________________________________________________________________________________________

Цел свет се гази од смеење: При сериозно интервју за ББЦ влета дете, бебе ама и дадилката е ХИТ (Видео)

Професорот Роберт Кели во живо преку Скајп за Би-Би-Си говори за сериозни работи во светот како случувањата меѓу Јужна и Северна Кореја. На неговите дечиња им е гајле за тоа, они само сакаат да си играат со тато. Прво улета ќеркичката која се ,,исфрцка,, пред камера па следеше бебето во дубак но најголем ХИТ е […]

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата застанала пијан возач – му дале право на еден повик, се шокирале кога сфатиле кај се јавил

Полицајците многу пати застануваат несовесни возачи кои возат во алкохолизирана состојба, меѓутоа најсмешна ситуација приредил еден човек од Бања Лука. Имено, сите кои ќе бидат задржани во полициска станица на трезнење имаат право на еден повик. Се почнало кога полицијата едно утро го видела како дреме во паркиран автомобил. Кога му пришле сфатиле дека е […]

______________________________________________________________________________________________________

ХИТ: Кој празник го славиш, Свети Трифун или Валентајн? (ВИДЕО)

Ова момче има навистина интересен одговор за тоа кој празник го слави денеска, Свети Трифун или Валентајн… Дополнителен коментар се чини не е потребен…

______________________________________________________________________________________________________

Охриѓанец со фичо ја насмеа Македонија – погледнете го на снегот

Овој охриѓанец без разлика на количината на снег на патот храбро тргна само со лопата. Фотката која се појави на Фејсбук страната на Ѕидот на сообраќајниот срам сите ги насмеа од срце.

______________________________________________________________________________________________________

Го пратила сопругот на пазар, а списокот кој му го составила го насмеа цел Балкан!

Имено, една жена го пратила својот сопруг на пазар, па му составила список во кој детално му објаснила што да купи, и како изгледа зеленчукот. Погледнете го овој урнебесен список како изгледа…

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Александар од Крива Паланка пред 3 години јавно ја срамеше девојката, а сега плаче на колена за прошка во Гранд

Кривопаланчанецот Александар Стевановски, пред околу 3 години јавно ја срамеше својата поранешна девојка со видео од нивни разговор на телефон поставено на Фејсбук, која потоа го пријави во полиција. Но, тој оваа година реши да моли за прошка во Ѕвездите на Гранд и се посрамоти како никогаш досега. Имено тој кажа дека таа го условила […]

______________________________________________________________________________________________________

Му соопштуваат дека се разбудил од кома по 10 години – погледнете ја неговата реакција

Откако се онесвестил од преголема конзумација на алкохол, неговите пријатели решиле да го заплашат и му подготвиле замка која ќе ја памети цел живот. Реј поради возење во алкохолизирана состојба ја добил петтата казна и затоа пријателите решиле да му одржат лекција. Кога Реј се онесвестил во алкохолизирана состојба, го внеле во соба која личела […]

______________________________________________________________________________________________________

ЦЕЛ БАЛКАН СЕ СМЕЕ: Вака ги извести соседите дека доби син! (ФОТО)

Босанец со смешна порака ги извести своите соседи дека добил син и дека ќе слави до зори. -Ќе бидам погласен од кога го правев. А тогаш сите ме слушнавте, напишал Босанецот и го покани на прославата.

______________________________________________________________________________________________________

ББС го прогласи југото за најлош автомобил во светот- Балканците на неверојатен начин возвратија на навредата!

Најпознатиот телевизиски медиум во светски рамки ББС пред неколку дена го прогласи југословенското Југо како најлош автомобил во светот. Иако Британците воопшто не ја знаат поврзаноста на балканскиот народ со овој автомобил тврдат дека во „ужасното југо“ не можете ни својот чај да го испиете на мира додека одите на работа. Сепак реакцијата од Балканот […]

______________________________________________________________________________________________________

Младенци од Хрватска испратиле покани за свадба во облик на уплатница ФОТО

Оригиналната покана на идните младенци од Имотски, Хрватска, стана вистински хит, а објавена е на интернет страницата Дневна доза на просечен Далматинец. Имено, младенците на своите гости одлучиле да им врачат покана во облик на уплатница. Иако некои во коментарите на Фејсбук напишале дека на прв поглед за малку срцето ќе им застанело кога ја […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Топлес на балкон во Скопје

Згодна скопјанка реши да го потемни својот тен на тераса во Скопје.Згодната девојка, која нема страв од висина, легна на оградата од балконот речиси гола и ги ловеше сончевите зраци. Повеќе фото на – Off.net.mk

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1