Archive | Балкан RSS feed for this section

Видео: Хулиганска пресметка пред натпреварот Железничар-Марибор

Нереди по улиците на Сарајво. Масовна тепачка помеѓу навивачите на Железничар и Марибор. Двајца се повредени. Словенците скандирале „Слободан Милошевиќ“.

______________________________________________________________________________________________________

Грција пред „социјална криза“

Истражување на Меѓународната конфедерација на синдикати покажало дека 91 отсто од вработените во Грција констатирале пад на доходот,л седум отсто сметаат дека нема промени, а само три отсто може да се пофалат со зголоемени приходи.

______________________________________________________________________________________________________

Апсење во Сомбор: Изнајмил дел од хотелот за да одгледува марихуана

Петар В. (37) од Сомбор и државјанин на Турција Едис У.(42) се уапсени поради одгледување на марихуана. Двајцата направиле лабараторија во подрумот на хотелот „Интернацион“, каде што ја одгледувале марихуаната.

______________________________________________________________________________________________________

Белград: Манијак облечен во полицаец приведува девојки и ги пипка демек бара дрога

Сексуален манијак во последните два дена „оперирал“ низ улиците во Белград, облечен во полициска униформа, која ја користел како би можел да ги претресува жените барајќи им дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Будва: Борба до смрт за туристите – тепачка кој да издаде соба – една жртва

Српскиот државјанин Стеван Миленковиќ, кој на нелегален начин изнајмувал соби во Будва, до смрт го претепал својот колега Драган Ивовиќ. По нанесените тешки повреди, Драган пет дена морал да ги мине во болница, но им подлегнал на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Бактерија се појавила на плажите во Бугарија

Научниците во Бугарија отриле дека песокот на плажите во Бугарија содржат чудна бактерија со која досега не се сретнале во Бугарија. Затоа примероци испратиле во странство на анализа.

______________________________________________________________________________________________________

Забрането за хомосексуалци – на туристичка брошура во Словенија

Во туристички каталог во Словенија се најде сликичка – знак кој ги преставува хомосексуалците. Знакот е прешкртан што би значело забрането за хомосексуалци. За да нема забуна тие до сликичката и напишале јасно и гласно ,, Хомосексуалците се непожелни,,

______________________________________________________________________________________________________

Рибар оставил девојче да се удави во Тиса – не мрднал со мал прст

10 годишната Жанет Фачол од Нови Кнежевац се удави во реката Тиса играјќи си со својата другарка. Во еден момент девојчето изгубило рамнотежа и паднала во реката и потонала.

______________________________________________________________________________________________________

Ценовник за дрога во школскиот двор

На влезот покрај Прехранбрено-угостителското училиште во Чачак, бил забележан графит со цени на наркотните средства, кои што се продавале покрај дворот на ова училиште.

______________________________________________________________________________________________________

Драма во Сплит: Автомобил заврши во море

Еве што се случува кога ќе заборавите да ја кренете рачната на својот автомобил при крајбрежјето на улиците во Сплит. За среќа во овој случај немало никој во автомобилот, соопштуваат од полицските служби.

______________________________________________________________________________________________________

Најубавата спортистка на ЛОИ

Хрватска веќе го освои златниот медал на Летните олимписки игри во Лондон преку нивната претставничка Антонија Мишура.

______________________________________________________________________________________________________

Ѕвездите на Гранд претепани пред диско во Будва

  Дарко Лазиќ и Слободан Васиќ – познатите ѕвезди на Гранд се нападнати пред дискотеката Трокадеро во Будва.

______________________________________________________________________________________________________

„База на џихадот“ го организирала атентатот во Бургас

Терористичкиот напад што пред некој ден се случи на аеродромот во Бургас, кога бомбаш самоубиец се саморазнесе во автобус полн со израелски туристи, во кој загинаа шест лица е дело на досега непозната група која се нарекува „База на џихадот“. Денеска таа ја презеде одговорноста за немилиот настан.

______________________________________________________________________________________________________

Двајца туристи исчезнаа во водите на Црн Дрим

Двајца странски државјани исчезнале во водите на реката Црн Дрим во Албанија во близина на границата со Македонија откако претходно влегле во реката да се разладат.

______________________________________________________________________________________________________

3 год дете што испи Хептанон е клинички мртво – родителите ги донираат органите.

Тригодишното момченце кое по грешка го испило Хептанонот на неговиот татко зависник е и клинички мртво. Родителите ги донираат неговите органи.

______________________________________________________________________________________________________

Атентаторот во Бургас на себе носел 3 килограми ТНТ

Три килограми тротил експлозив ја предизвикаа трагедијата во Бургас, каде бше разнесен автобусот со израелски туристи, соопштуваат од бугарското министерство за внатрешни работи.

______________________________________________________________________________________________________

Во Бугарија ископани вампири

  Неодамна археолозите во Бугарија биле запрепастени кога на еден локалитет ископале костури кои имале колец во пределот на градите.

______________________________________________________________________________________________________

Во Хрватска ако си домашен една цена ако си странец цалензи дупло

Граѓанка од Хрватска на 25 години заминала да живее во Германија, во Дизелдорф, каде што се омажила. Кога дошла на одмор на Јадранско море се изненадила од гостопримливоста.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1