Tag Archives: loto

Добил 338 милиони на лотарија – ќе им ја плати киријата на соседите (Видео)

Педро Квазеда (44) бил сиромашен човек, се додека не освоил 338 милиони долари, на американската лотарија “Powerball”. Сиромашниот имигрант од Доминиканската Република, кој живее во Њу Џерси, ги воодушевил своите соседи на кои им ветил дека на сите ќе им ја плати киријата за барем еден месец. Но набрзо по освојувањето на огромната сума на […]

______________________________________________________________________________________________________

Три пати се породила и три пати добила на лото милиони (Фото)

Семејството на Hege Jeanette Oksnes од  Осло Норвешка три пати ја добива премијата на лото. Она што семејството го забележало е дека добиваат на лото секогаш кога 26 годишната Хеге ќе се породи – досега родила 3 деца и секој пат  за само неколку часа по породувањето некој од семејството ќе добиел на лото.

______________________________________________________________________________________________________

Американски работник за помалку од две години двапати добил на лото

По втор пат ја слави својата Лото добивка во висина од 85000 долари, откако претходно пред две години истиот успеал да изгребе и добие парична сума од 75000 долари.

______________________________________________________________________________________________________

Добил 52 милиони на лото, а незнаел – го барале месец дена

Месец дена откако беше извлечен добитникот на ,, Мега Милион,, лотаријата во Калифорнија не се знаеше кој е добитникот, ниту пак некој се пријави да ја подигне наградата од 52 милиони долари.

______________________________________________________________________________________________________

Добил 47 милиони евра на лото!

Еден французин добил повеќе од 47 милиони долари вчера вечерта за време на извлекувањето на европската лотарија Евро милион и ова е деветтата најголема поединечна добивка што некој ја освоил во Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Британец на лото доби рекордни 190 милиони евра

Британец стана сопственик на 190 милиони евра откако неговиот тикет беше извлечен  од Европската лотарија.

______________________________________________________________________________________________________

Обновено – Спасено селото Долно Дупени – пожарникарите успеале да го пренасочат пожарот

 Oбновено – Според последните информации пожарникарите успеале да го пренасочат пожарот накај полињата над селото. Засега избегната е опасноста да ги зафати куќите.

______________________________________________________________________________________________________

Парите не носат среќа – или носат? Вистински приказни за добитници на лото

Добитниците на лото како ги следи среќа ги следи и малер. Не се малку приказни каде по добивките на милиони овие луѓе ги тера само баксуз.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1