Tag Archives: zatvor

Богати Кинези плаќаат да некој ја отслужи затворската казна место нив

Една од погодностите која што го има во комунистичкиот систем во Кина, сега е и привилегијата да им се прогледа низ прсти на богатите граѓани, односно да им се најде соодветна замена, која за одредена сума на пари, ќе ја отслужи затворската казната место богатиот.

______________________________________________________________________________________________________

Убиецот Дино Диневски во Идризово отворил фејсбук профил

Дино Диневски човекот кој што пред шест години ја силуваше и свирепо ја уби Сандра Китановска во скопската населба Автокоманда, по што беше осуден на доживотен затвор , на 20 мај, во затворот Идризово, успеал преку својот мобилен телефон да отвори свој фејсбук профил, пренесува Канал 5.

______________________________________________________________________________________________________

Повторно уапсен: Затворен е бидејќи одбил да го напушти затворот!

Во илјада луѓе илјада чуда, меѓутоа шерифот и неговите заменици од окружниот затвор во Рокингам ваков случај се уште не виделе. Родни Двајн Валентин не сакал да го напушти затворот.

______________________________________________________________________________________________________

Бразилските затвореници со вртење на педалите создаваат струја и го возат својот пат до слободата

Бразилските затвореници со вртење на педалите на неподвижен велосипед го возат својот пат до слободата, а истовремено ги осветлуваат и градските светилки

______________________________________________________________________________________________________

Најголемиот затвор во Грција жртва на кризата – ќе остане без базен, водопад и скара

Во Грција освен јавната администрација се луксузирале и затворениците. Најголемиот затвор во Атина и цела Грција имал базен, водопад и скара на отворено.

______________________________________________________________________________________________________

Уличен просјак тврди дека годишно заработува и по 60 илјади долари!?

Бездомникот Шеин Ворен Спигл (45) е уапсен поради улично просење, изјавија од локалната полициска станица во Оклахома Сити, во САД, додавајќи дека минатата година со просење заработил 60 илјади долари. Шеин тврди дека годишната заработка од овој бизнис навистина достигнува до 60 илјади долари.

______________________________________________________________________________________________________

Во затвор поради киндер јајца

Двајца мажи поминале повеќе од два часа во затвор на канадската граница, откако цариниците откриле илегални чоколадни јајца во нивниот автомобил.

______________________________________________________________________________________________________

Доживотна казна затвор во Косово

За убиство на највисоки државни функционери – претседателот, спикерот на парламентот, премиерот, претседателот на Уставниот суд, претседателот на Врховниот суд или државиот јавен обвинител, Косово воведува казна доживотен затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Од затвор во Грција избега припадничка на Пинк Пантер бандата

Поранешната кошаркарка и припадничка на Пинк Пантер бандата Оливера Васиќ Ќирковиќ избега од затвор во Грција, јавуваат медиумите во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1