Tag Archives: grcija

DJ-от Дејвид Моралес им одржа лекција на Грците – Настапував во Македонија !!!!!!!!

На својата фејсбук страница познатиот светски DJ поставил фотографија од настапот во Битола од пред некој ден и убаво и напишал дека настапил во Битола, Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец притворен во Грција – им го закачил знамето Вергина на зградата на полицијата

Македонец роден во Солун притворен откако го поставил знамето со шеснаесет зрачното сонце врз централното седиште на полицијата, информира Светскиот Македонски Конгрес

______________________________________________________________________________________________________

Крис Заферидис – ,,Лош,, грчки новинар ја провоцираше Калиопи!

Многу лош новинар од мојата земја, Грција ја праша за нејзината национална припадност, а таа му дојде поблиску и му одговори- јас сум македонка, но ти еве избери си име! Фантастичен одговор, навистина, искрено вели Крис.

______________________________________________________________________________________________________

Дојде кај пријатели на Македонија – вака Европарламентарец го пречека гркот Самарас (ФОТО)

,, Да разговараме за проблемот на нашиот пријател Македонија, а после за вашиот ,,еуритис,,  

______________________________________________________________________________________________________

Гркинка која порано работела во Владa ќе пее на „Охрид фест 2012“

Иро Ирополу е млада и позната грчка пеачка, која годинава е поканета да ги преставува боите на својата земја, на Интренационалниот музички фестивал „Охрид фест 2012“.

______________________________________________________________________________________________________

За на одмор нема штедење – сме им оставиле на Грците 550 милиони евра

„Граѓаните на ФИРОМ од почетокот на 2012 година, во Грција вкупно потрошиле 550.000.000 евра и со тоа се најдобри туристи за оваа година“

______________________________________________________________________________________________________

Навивачите на грчки „ПАОК“ си отишле голи, а изеле и ќотек – ФОТО

  ,,Тоа ги испровоцирало домашните навивачи, по што следувало и ќотек врз Грците. И не само тоа, навивачките маици на симпатизерите на „ПАОК“ им биле одземени, па местото го напуштиле голи.,,

______________________________________________________________________________________________________

„Македонија е грчка“ на стадионот во Струмица

Педесетина навивачи вчера на грчкиот фудбалски клуб ПАОК, на стадионот во Струмица извадија транспарент на англиски „MACEDONIA IS GREEK“(„Македонија е грчка“). Освен тоа, ја демолирале и трибината, од што биле искршени 40 столчиња.

______________________________________________________________________________________________________

Охрид или Грција – патриот или банкрот?!?!

Со години се трудиме да направиме вистински туризам со поволни цени за сечиј џеб. Но некој очигледно сака да заработи преку ноќ.

______________________________________________________________________________________________________

Европската централна банка ја спаси Грција од банкрот!?!

Европската централна банка (ЕЦБ) привремено ја спаси  Грција од банкрот со тоа што и  дозволи дополнителни, итни кредити на грчката Централна банка, пренесува германскиот весник “Ди Велт”.

______________________________________________________________________________________________________

Не се палете Грци – олимпискиот оган е турски – им порача Ердоган на Грците

На состанок зад затворени врати меѓу турскиот премиер Ердоган и претседателот на Олимпискиот комитет во Лондон, Ердоган рекол дека олимпискиот оган не е грчки, туку турски.

______________________________________________________________________________________________________

Германците не сакаат да летуваат во Грција

Германците не сакаат да летуваат во Грција, а главна причина е тоа што истражувањата покажуваат дека тие и не се добредојдени таму.

______________________________________________________________________________________________________

Кризата ги стигна и митаџиите функционери – ја спуштиле цената за мито во Грција

Кризата во Грција се продлабочува и граѓаните веќе немаат пари за во плаво плико да ги почастат чиновниците, администрацијата и функционерите за завршената рабтоа.

______________________________________________________________________________________________________

Грција ги сопре сите возови од Македонија – нема железничка врска со Солун

Според информациите од Македонски железници во наредните 10 дена во прекин ќе биде железничкиот сообраќај меѓу Македонија и Грција.

______________________________________________________________________________________________________

Во Грција се повеќе случаи на СИДА

Според последните информации од здраствените институции во Грција драстично се зголемил бројот на заразени лица со ХИВ вирусот во Грција.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Македонско знаме се вее среде Грција

Paradisos Beach е едно од летувалиштата во Грција кое е популарно меѓу туристите од Балканот. Секоја година огромен број туристи oд Србија, Црна Гора и Македонија го исполнуваат ова летувалиште до последното место.

______________________________________________________________________________________________________

Грчка атлетичарка избркана од олимпијада поради расизам на Твитер

  Вула Папахристу е исклучена од составот на грчката олимписка репрезентација поради „расизам“. Вула на Твитер напишала

______________________________________________________________________________________________________

Грците крадат органи и од мртви во сообраќајка – исчезна срцето на моторџија во Солун

Турист од Грузија имал сообраќајна несреќа со својот мотор во центарот на Солун. Удрил во бетонски столб. Полицијата пристигнала на местото и биле зачудени што жртвата која починала на самото место нема срце.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1