Tag Archives: mladi

Младите чекаат наследство за да имаат за пензија: Мама и тато ќе ми остават доволно неморам да штедам

Младите ширум светот кои што ја имаат среќата да нивните родители им обезбедат квалитетен живот и кои што израснале во текот на Големата рецесија очигледно не научиле, а не ни сакаат да знаат за тоа како да стигнат до парите преку работа.

______________________________________________________________________________________________________

Е вака е ред!!!!! – Доживотна спортска пензија за Оливера

Агенцијата за млади и спорт и додели доживотна спортска пензија на Оливера Наковска Бикова, а се очекува наскоро и Владата да и додели еднократна награда. Еднократна награда од 100 000 денари и доделија и од Винер осигурување.

______________________________________________________________________________________________________

Пари за пензии има, работа нема!

Еден од врвните приоритет на владата е редовната исплата на пензиите, изјави министерот за труд и социјална политика Спиро Ристовски. Тој тврди дека пензии имало, има и ќе има.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пекол во Франција – младите запалија училиште и кршеа по улиците

Нереди на север на Франција. 16 полицајци се повредени, причинета голема материјална штета. Млади во градот Амјен го запалиле училиштето и младинскиот центар, ги одземале автомобилите од возачите, ја нападнале и полицијата.

______________________________________________________________________________________________________

Младите Унгарци можат да “летуваат“ во воен логор

Една унгарска приватна фирма која се наоѓа во близина на Будимпешта нуди “летување“ во воен логор, каде главните активности би биле воведување дисциплина, ракување со оружје и воени вежби со вистински војници.

______________________________________________________________________________________________________

Млади во Скопје на штрек !!!!! Родителите и полицијата вечерва во дискотеките

Цел викенд мешани патроли составени од полицајци и родители ќе шетаат по скопски и битолски кафулиња и дискотеки.

______________________________________________________________________________________________________

19 год девојка и 20 год момче убиени во Торонто – 19 повредени

Инцидентот се случил вчера околу 23 часот за време на куќна забава на која присуствувале околу 200 млади.

______________________________________________________________________________________________________

Форбс: Најбогати млади звезди – единствено машко Џастин Бибер

Џастин Бибер е единственото машко во првите најбогати на најновата листа на Форбс – најбогати славни млади под 30 години. Убедливо најмногу заработуваат жените, според Форбс тие се подобри бизнисмени отколку машките славни пеачи и актери.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1