Tag Archives: slovenija

Словенија на шесто место со својата економија во евро зоната

Објавена листата на најздрави економии во евро зоната во Брисел. На првите три места се најдоа Естонија, пред Луксембург и Германија, а високото шесто место го држи Словенија.

______________________________________________________________________________________________________

Градоначалникот на Љубљана пуштен од притвор – трае истрагата (Видео)

Лидерот на словенечката опозиција и градоначалник на Љубљана, Зоран Јанковиќ е пуштен на слобода, откако утринава беше уапсен и во притвор беше неколку часа.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен градоначалникот на Љубљана и неговите синови

Градоначалникот на Љубљана Зоран Јаковиќ и неговите два сина Јуре и Дамијан се уапсени под сомневања за корупција во врска со еден од најголемите корупциски скандали во Словенија.

______________________________________________________________________________________________________

Во Словенија тестирањето на Хив како услов за одобрување на кредит

Во јавноста во Словенија, која што ја пренесе хрватскиот дневен печат, се појави невообичаена случка на еден млад брачен пар, кој што поднел барање за хипотекарен кредит во износ од 75,000 евра, кој во банката наишол на невообичаен услов за заклучување на договорот.

______________________________________________________________________________________________________

СЕ СНИМА ПРВИОТ ПОРНО – ФИЛМ ВО СЛОВЕНИЈА – девојче ги гледало тетките од тераса

Извиднички во порно филм кампуваат со својот водич и неговата строга помошничка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Четворица мртви и 28 повредени при пад на балон во Словенија

Најмалку четири лица утрово загинаа, а 28 се повредени, од кои најголем дел се во критична состојба. Причина на несреќата е невреме кое зафатило балон во предградието на Љубљана, изјавуваат словенските власти.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Оваа бездомничка ќе се кандидира за претседател на Словенија

Бездомничката Фани Ерште, која веќе 19 години живее на улица,  ќе се кандидира за претседател на Слованија.

______________________________________________________________________________________________________

Забрането за хомосексуалци – на туристичка брошура во Словенија

Во туристички каталог во Словенија се најде сликичка – знак кој ги преставува хомосексуалците. Знакот е прешкртан што би значело забрането за хомосексуалци. За да нема забуна тие до сликичката и напишале јасно и гласно ,, Хомосексуалците се непожелни,,

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајка кај Белград – повредени 4-ца Македонци

Утринава околу 4 часот на автопатот кон Загреб во Близина на Белград во сообраќајна несреќа повредени се 4 македонски државјани.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1