Tag Archives: facebook

100 евра за навреда на фејсбук – Паднаа првите пресуди во Македонија

Отсега внимавајте што ќе постирате на социјалните мрежи. Во Македонија паднаа првите пресуди за заканувачки пораки, пренесува Дневник.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Бугарскиот европратеник Вигенин се потсмева со Македонија на Фејсбук

Меѓународен фб скандал на европратеникот и мегународен секретар на БСП ( Буг.социјалистичка партија) – Кристиан Вигенин .

______________________________________________________________________________________________________

Времето кога ангел чекореше на земјата – Тоше – неговите фанови не дозволуваат да избледи споменот на него

5 години го чуваат споменот за Тоше не даваат никој да го заборави времето кога еден ангел чекореше на земјата. Десетина млади луѓе се главните координатори на фан групата која го одржува споменот за Тоше. Велат се трудиме да се носиме со големината на неговото име.

______________________________________________________________________________________________________

Соберете ги е-маиловите од пријателите на Facebook со еден клик

Доколку ви требаат сите мејлови од вашите Facebook пријатели, а веројатно ни на крај памет не ви дошло, секој посебно да го кликнете и копирате бидејќи тоа е безобразно напорен процес, имаме за вас совршено решение.

______________________________________________________________________________________________________

Бу – најслаткото куче во светот со најмногу пријатели на face има врски во Facebook?

Кога Бу со својата убавина направи „бум“ на Facebook добивајќи речиси пет милиони „лајкови“ повеќето луѓе мислеа дека тоа е поради фактот што е најслаткото куче на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Нема „Facebook“ најверојатно е убиец!

Кој нема „Facebook“, нека прави под итно!!! Според угледниот германски магазин „Der Taggspiegel“и порталот „forbes.com“, ако не сте на „face“ голема е веројатноста да сте психопат.

______________________________________________________________________________________________________

Си го видела бебето на оглас на сајт за продавање – сликите земени од Фејсбук

Една мајка од Ванкувер пребарувала низ интернет страниците со огласи, кога меѓу нив го видела лицето на своето бебе.

______________________________________________________________________________________________________

„Facebook“ призна – има повеќе од 83 милиони „лажни“ корисници

„Facebook“ соопшти дека оваа социјална мрежа, најверојатно има повеќе од 83 милиони лажни корисници. Според извештајот на компанијата, 8,7 проценти од 955 –те милиони профили на активни корисници во светот се „лажни“.

______________________________________________________________________________________________________

Сестрата на Цукерберг (газдата на Facebook), работи за конкурентниот Google

Се чинеше дека креаторот на напознатата и најпрофитабилна социјална мрежа „Facebook“, Марк Цукерберг многу роднини и пријатели вработи во сопствената компанија, но се испоставо сосема спротивното.

______________________________________________________________________________________________________

Македонските фејсбуковци нападнати од вирус – внимавајте !!!!

Последните два дена повеќе профили на фејсбук се нападнати од вирус кој според надлежните во фејсбук се шири со огромна брзина – побрзо отколку што можат да го отстранат. На мета на вирусот и профили во Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Нов вирус – ФБИ направи база да се проверат сите од Фејс и Гугл

  Корисниците на Фејсбук и на Гугл денеска добија предупредување итно да ги проверат компјутерите дали се заразени со вирусот кој за многу кратко време успеал да зарази повеќе од 277.000 компјутери во светот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1