Tag Archives: olimpijada

Хрват освои злато па сега се враќа на работа како конобар

Хрватска досега на Олимпијадата во Лондон освоила две златни медали, а еден од освојувачите е Џовани Церногораз, кој беше најдобар во стрелаштво.

______________________________________________________________________________________________________

Италијанка стана прва жена со 8 пати учество на Олимпијада

Репрезентативката на Италија во кајак, Јозефа Идем е прва жена која досега 8 пати учествувала на Олимпијада.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпијадата ја тресе аферата ,,КОНДОМ,, Дурекс се лути што има и други кондоми

Австралиски презервативи мистериозно се појавиле во олимпиското село.

______________________________________________________________________________________________________

Американец падна на допинг тест, поради тоа што јадел храна која што содржела марихуана

Американскиот џудо брец Николас Делпополо е исфрлен од Олимпијадата откако паднал на допинг тестот. Се утврдило дека 23 годишниот Делпополе изел храна која ја испекол со марихуана.

______________________________________________________________________________________________________

Ајде обидете се да го прочитате името на олимпиецов !?!?

Спортските новинари имаат мака при известувањето на овие олимписки игри.

______________________________________________________________________________________________________

Спортисти од Африка дошле на Олимпијада и ги снемало – емигрирале

Седумина камерунски спортисти кои дошле на Олимписките игри во Лондон, исчезнале и се верува дека преминале во европските земји.

______________________________________________________________________________________________________

Едит Бош: Како го претепав пијаницата

Џудистката Едит Бош објаснува како го “уапсила” пијаницата коj со шише се обиде да го погоди Усаин Болт.

______________________________________________________________________________________________________

Пливачите и пливачките на ОИ во Лондон трошат најмногу кондоми

„Видов како луѓето се сексаат на јавни места, на трева, меѓу зградите… Ма секаде“, изјавила женскиот фудбалски голман на САД, Хоуп Соло, на последните Олимпикси игри во Пекинг во 2008 година.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Олимписките логоа од 1924 до денес

  Ви ги претставуваме сите логоа на летни и зимски Олимписки игри од 1924 година па се до денес  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Џудистка го претепа пијаницата кој гаѓаше на атлетичарите

Полицијата го уапси младиот пијаница, но истиот имаше далеу поголеми проблеми откако џудистката Едит Бош (32) од Холандија и освојувачка на бронзата во Лондон, му нанесе полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Вработен во Конами освои златен медал на Олимпијадата

Ги гледате ли ОИ во Лондон? Еве нешто што можеби не го знаевте, за освојувачот на златниот медал во машката идивидуална дисциплина во гимнастика.

______________________________________________________________________________________________________

Чини преку 100 милиони евра, а сепак прокиснува

Организаторите на Олимписките игри во Лондон задолжени за велодромот денеска соопштија дека зградата прокиснува на три места, но исто така дека натпреварувањата ќе си продолжат по распоредот.

______________________________________________________________________________________________________

Најголем дел од симболите на Олимписките игри-масонски?

  Сиболот кој на прва на многумина им личеше на Лиза и Барт Симпсон сега веќе доби нова димензија односно наместо 2012 пишува „зајон“ или „зијонизам“

______________________________________________________________________________________________________

Олимпиец од Гватамала им купил телевизор на семејството, за да го гледаат како освојува медал

Пред да отпатува на Олимписките игри во Лондон, Гватемалецот Ерик Барондо го израдувал своето семејство со тоа што за прв пат во својот дом купил телевизор.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпијадата му носи рекорди и на лондонското метро

Олимпските игри го преплавија лондонското метро. На 2-ри август со метро се превезувале 4,3 милиони луѓе што претставува рекорд, соопшти компанијата која контролира превозот во Лондон „Transport for London“.

______________________________________________________________________________________________________

На спортист не му дале да ја види жената – одбил да трча и си заминал лут од Олимпијада

Поранешниот светски првак на 100 метри, Ким Колинс си замина од ОИ, затоа што му забраниле да ја посети сопругата.

______________________________________________________________________________________________________

Не се палете Грци – олимпискиот оган е турски – им порача Ердоган на Грците

На состанок зад затворени врати меѓу турскиот премиер Ердоган и претседателот на Олимпискиот комитет во Лондон, Ердоган рекол дека олимпискиот оган не е грчки, туку турски.

______________________________________________________________________________________________________

Empire State во Њујорк свети во боите на сите земји олимпијци – но не и на Македонија !

На официјалниот сајт на оваа позната зграда има и распоред – во чии бои кој ден ќе свети зградата. НО НА СПИСОКОТ ЈА НЕМА МАКЕДОНИЈА !!!

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1