Archive by Author

Под дожд од куршуми момче спасува ранета жена (Видео)

Жена во градот Алепа ја минувала улицата со својот син кога била погодена со снајпер.

______________________________________________________________________________________________________

Глушец го изгризал скапиот томограф во болницата – Лекарите во Струмица ќе мора да го бркаат

Единствениот томограф во струмичката болница, го гризеле глувци, сите кабли биле изгризани и опремата не работи, објавува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Унгарија ја призна Македонија под уставното име

Унгарија ја призна Македонија под уставното име. Информацијата ја потврдија и од македонското МНР.

______________________________________________________________________________________________________

Болничарката на Кејт се обесила со шалот врзана за врата

Според извештајот на патолозите кои ја истражуваа смртта на Хасинта Салдана, медицинската сестра која наседна на телефонската измама на австралиските водители, се обесила со шал кој го врзала од врата во својата соба.

______________________________________________________________________________________________________

Возел со фалс возачка 13 години – му помогнал поткупен полицаец

Во 1999 жителот на Локвени си купил фалс возачка дозвола за која платил 1 000 марки. Си возел со неа до 2008 кога и истекла важноста. Тогаш си нашол полицаец кој се согласил да му се најде за и понатака да си се вози со фалс возачката.

______________________________________________________________________________________________________

3 месеци затвор за штипкање на Македонка по задникот, за директор од Данска

Директорот кој ја ,,штипнал,, за задникот келнерката во Дубаи, која е македонска државјанка е осуден на 3 месеци затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија осудена – мора да му плати 60.000 евра на Ел-Масри

Европскиот суд за човекови права донесе пресуда – Македонија прекршила неколку членови на Европската конвенција за заштита на човековите права и на германскиот граѓанин од либанско потекло Калед ел-Масри, и треба да му исплати отштета од 60 илјади евра.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Еве како се апсеше Нинџа – одреден му е 30 дена притвор

Вчера околу 17 часот на ул. “Фуштанска“ во Скопје од страна на полицијата лишено од слобода е лицето А.В.(32) викан „Нинџа“ од Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Јанкуловска имала сообраќајка во Скопје – не е повредена

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска имала сообраќајна несреќа денеска во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Место силикони, во градите криела кокаин

20 годишна девојка е уапсена на аеродромот во Барселона при обидот да внесе кокаин во Шпанија, дрогата била скриена во нејзините гради.

______________________________________________________________________________________________________

Изум – Чаши што ја менуваат бојата ако некој ви стави дрога

Компанија во Бостон создаде чаши направени од материјал кој што ја менува бојата кога доаѓа во контакт со дрога, па така доколку во чашата со напиток, некој ќе се обиде да ви подметне некаква супстанца, со оваа чаша ќе можете да го откриете.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто вчера не беше крај на светот? ВИДЕО

NASA веќе има подготвено видео кое е наменето за 22 декември.

______________________________________________________________________________________________________

Со стриптизета и Тодор Александров – понуда на Вест за добрососедство со Бугарија

Дневниот весник Вес на насловната страница има фотографија која е понуда за добрососедски односи со бугарија. На фотографијата е топлес стриптизетата Црна Мачка пред споменикот на Тодор Александров во Кисела Вода. А пораката е дека сакаме подобри меѓу соседски односи ,, Пукај бе братучед, пукај,,

______________________________________________________________________________________________________

Филе се исправи – не сме биле Скопје – ФИРОМ сме биле

Откако вчера на неговиот твитер профил евроамбасадорот Штефан Филе сите земји од опкружувањето ги нарече со нивните имиња, а само нас не ослови со името на главниот град Скопје, Филе доби коментар од македонец BatmanSaysT, во кои се вели

______________________________________________________________________________________________________

Трафостаницата во Ѓорче експлодирала додека работеле работниците

Силна експлозија, густ, црн чад ги вознемири вчера вечерта жителите на населбата Ѓорче Петров во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Спектакуларен метеорски дожд денеска на небото

Најспектакуларниот метеорски дожд кој го добил името Геминид кој ќе трае неколку денови, најголем интензитет има ноќта помеѓу 13 и 14 декември.

______________________________________________________________________________________________________

Топло – Ладно игра со граѓаните – Ќе има ли Скопје парно во петок, повторно неизвесно

Доколку до петок „Топлификација“ не го подмири долгот кон „Макпетрол“ ќе престане испораката на енергенси и природен гас кон неа, најави денеска претседателот на Управниот одбор на „Макпетрол“, Андреја Јосифовски.

______________________________________________________________________________________________________

Не кршете раце во вторник и четврток – нема лекар на смена

Во Градската хируршка клиника „Свети Наум Охридски“ ра­бо­тат са­мо трој­ца тра­у­ма­то­ло­зи. Амбулантата е отворена за пациенти со скршеници само во по­не­дел­ник, сре­да и пе­ток.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1