Archive by Author

Го поставиле за тренер зошто бил најдобар во игрицата ,,Football Manager,,

Вугар Гусејнзаде е 21 годишно момче кое доби нова работа – и тоа не било која туку тој е нов менаџер на Баку. Тој ќе биде задолжен за доведување и продавање играчи во клубот.

______________________________________________________________________________________________________

Богаташи мрзнеа цела ноќ за да видат како е да си бездомник (Видео)

  Во 12 града, 500 бизнисмени, директори, адвокати, славни личности и политичари спиеа под отворено небо како порддршка за бездомните тинејџери низ Америка.

______________________________________________________________________________________________________

Возела со 160 во зона со 40 – на суд рекла бог ми шепна да возам брзо

Melissa Miller била уапсена од полицијата откако возела со 160 километри на час во зона каде било дозволено 40 во Fort Pierce, Америја.

______________________________________________________________________________________________________

17 години мислел дека има СИДА – тестот бил погрешен – тужел, а добил само 4.000 евра

Србинот Драгиша Зекиќ 17 години живеел мислејќи дека има СИДА. Сега има 49 години, а дијагнозата му ја поставиле уште во 1986 година во клиничкиот центар во Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија – предлог за ново име на Исланд

Еден од предлозите за ново име на Исланд бил земјата да се вика Македонија. Предлозите се нудат на интернет сајтот на агенцијата за туризам www.inspiredbyiceland.com на кој може да се предложи ново име.

______________________________________________________________________________________________________

Ден на албанско знаме – во ред – ама да не се претера малку?????

Ден на албанското знаме, знаме со кое се идентификува албанската заедница во Македонија. Во ред, имаат правo да слават и да истакнат знамиња, нормално –  но деновиве сме сведоци на невиден ,,претеризам,, во однос на поставувањето на aлбанските знамиња. По големина, а богами и по бројност. Па се наметнува прашањето – ДА НЕ СЕ ПРЕТЕРА […]

______________________________________________________________________________________________________

Пепелашка криминалец скокна од прозорецот на судот, си го загуби чевелот – арно ама го фатија (Фото)

Криминалец кој бил доведен на судење во судот во Загреб направил вистинска драма. Србинот Саша Маријановиќ обвинет за кражба на автомобили

______________________________________________________________________________________________________

Словачка пресече – Св. Кирил и Методиј ќе имаат ореоли на еврата

Советот на Народната банка на Словачка (СНБ) и покрај противењето на Унијата пресече на монетата од две евра, ликовите на Св. Кирил и Методиј да имаат ореоли над главите, објавија словачките медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Косоварите ќе ја тужат Србија за 20 милијарди евра

  Група на албански економисти „Е15“ предлага секој граѓанин на Косово поединечно да ја тужи Србија во судот за човекови права во Стразбур.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Огромното албанско знаме во Тетово симнато

  Околу 05:00 часот, додека двајца полицајци го обезбедувале центарот за култура Иљо Антески Смок во Тетово, каде пред неколку дена беше истакнато огромно албанско знаме виделе млад човек како бега од објектот, а подоцна забележале дека тој успеал да го симне огромното знаме.

______________________________________________________________________________________________________

Попладнево во Чаир запалено македонското знаме од поголема група

  Пред еден час, околу 15 часот и 30 минути на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ после паркот Чаир, е запалено македонско знаме.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата во Скопје секој ден добива по 600 пријави

Центарот за известување и командување (ЦИК) при СВР Скопје секој ден од 7 до 19 часот на телефонот 192 добива по 500 до 650 пријави по разни основи, додека во ноќните смени од 19 до 7 по 200 до 300 или вкупно, во текот на едно деноноќие, постапува по 700 до 850 пријави по разни […]

______________________________________________________________________________________________________

Истражување кои се најемотивни народи – од Балканот Хрватите најладни па Македонците

  Според истражувањето на Gallup, за степенот на емотивноста на народите биле анализирани 152 земји.

______________________________________________________________________________________________________

Експлодирал ручекот – 14 загинале

  14 лица загинаа, а 47 се повредени при експлозија на „монголски лонец“, во  ресторан во Кина.

______________________________________________________________________________________________________

Саудиска Арабија со електронско следење на жените кога ќе заминат во странство

Жените во Саудиска Арабија отсега ќе бидат следени со помош на електронски системи за надзор секогаш кога ќе ја напуштат државата.

______________________________________________________________________________________________________

Од денес до вторник нема возење по Илинденска – затворена е

Поради изведување градежни активности на булевар „Илинден“ од денеска до вторник сообраќајот ќе биде пренасочен во двете насоки.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсено лицето што фрлаше со јајца кон Груевски во Тирана

Албанските медиуми јавија дека полицијата го уапсила лицето кое фрлило јајца врз автомобилот на македонскиот премиер Никола Груевски во Тирана

______________________________________________________________________________________________________

Видео: расцвета најсмрдливиот цвет – мириса на скапано месо

Најголемиот цвет на светот е висок 2,3 метри и мириса на скапано месо!

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1