Archive by Author

Британците не сакаат повеќе во ЕУ

Поголемиот број Британци – 56 насто се изјасниле дека сакаат Британија да излезе од Европската Унија, ова се резултати од анкетата која ја објави весникот “Oбсервер“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Заспана убавица – тинејџерка спие по 18 часа на ден, преспала 64 дена

  Оваа тинејџерка има ретка болест која се нарекува Kleine-Levin Syndrome или попознат како синдром ,,заспана убавица,, оваа болест ја тера Nicole Delian да спие по 18/19 часа на ден, а и кога ќе се разбуди е во состојба на месечарење и неможе да се сети да изврши ни најнормални дневни активности како што е […]

______________________________________________________________________________________________________

СМК: 35 метарско албанско знаме во Кичево е провокација

Светскиот македонски конгрес на Тодор Петров смета дека кревањето на шестметарското албанско знаме на 35 метарски јарбол во Кичево, претставува провокација.

______________________________________________________________________________________________________

6 метарско албанско знаме се вее во Кичево на 35 метри висок јарбол

  На јарбол висок 35 метри во Кичево од вчера се вее шестметарко знаме на Албанија кое го постави ДУИ, јавува Алфа.

______________________________________________________________________________________________________

Со камера во WC ги снимал цимерите – тврдел дека сакал да види колку вода трошат

Филипинец кои живее во Дубаи на суд признал дека инсталирал камера во туш кабината на своите две цимерки, но во своја одбрана тврдел дека тоа го сторил за да види колку вида трошат.

______________________________________________________________________________________________________

Ова се најобразовани нации во светот

Листата од најобразованите нации во светот ја состави OCDE  (Организацијата за економска соработка и развој)

______________________________________________________________________________________________________

Умирал од рак – отишол да кречи црква – мистериозно оздравел (Видео/Фото)

  57 годишниот Greg Thomas добил дијагноза дека има рак на вратот и главата кои е во напредна фаза 4.

______________________________________________________________________________________________________

Јавен обвинител признал дека глумел во порнич (Видео)

Јавниот обвинител на Кортланд во САД, адвокатот Mark Suben признал дека во 1970 глумел во порно филм, откако претходно нeгираше.Тој е во обвинителството од 2008.

______________________________________________________________________________________________________

Не три, наскоро шест нови песни од Тоше

Од неколку студија ширум Европа во кои Тоше зпочнал да снима, продучентите собрале шест песни кои ќе ги објават следната година како посебен албум. Една песна е отпеана на српски јазик, и публиката веќе ќе ја чуе на 25 јануари, на денот на раѓањето на нашата легенда.

______________________________________________________________________________________________________

Скопје и Виена се единствени во Европа кои имаат чиста изворска вода за пиење!

Директорот на претпријатието, Стојан Србиноски, вели дека вода за пиење во Скопје има доволно и засега не планира да ја покачи нејзината цена, пишува Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Чим нема договор нема ни плаќање – Топлификација неможе да ги тужи исклучените од парно

Сметките на „Топлификација“ за исклучените корисници од парното греење може да паднат на суд, а компанијата не може да ги тужи неплаќачите бидејќи нема склучено договор со нив. Ова за „Дневник“ го тврдат извори од Регулаторната комисија за енергетика.

______________________________________________________________________________________________________

Приказна за една наставничка – прочитајте! работите не се секогаш како што вам ви изгледаат

Работите не се секогаш како што вам ви изгледаат. Честопати за другите судиме според она што ние сме си одлучиле за нив, без да ги знаеме фактите, без да знаеме дека нашата осуда може да значи последна капка во чашата – или пак рака за спас. Зависи од нашето однесување. Затоа ви ја пренесуваме оваа […]

______________________________________________________________________________________________________

Која е најстресната работа во светот?

Британските научници спровеле истражување со цел да дознаат која е најстресна професија. Заклучиле дека еден хормон е постојано присутен кога е стресот во прашање.

______________________________________________________________________________________________________

Македонката Елена ја понесе круната најубава на изборот ,,Мис Јахт,,

Македонката Елена Анѓеловска се закити со титула Мис Јахт Модел Интернационал 2012. Таа победи на изборот кој се одржа во Кина.

______________________________________________________________________________________________________

Дел од општина Центар денес без струја – во понеделник Чаир и Кисела Вода

Од 09 до 12 часот денес без струја ќе останат корисниците лоцирани на улица „Ленинградска“ во општина Центар.

______________________________________________________________________________________________________

Денес сончево – утре дожд

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла  која понекаде ке се задржи и претпладне, а во текот на денот ке биде претежно сончево со локална облачност.

______________________________________________________________________________________________________

Сергеј Четковиќ повреден во сообраќајна несреќа (Фото)

Познатиот пејач Сергеј Четковиќ е повреден во сообраќајна несреќа вечерва. Тој бил во џипот марка Ауди Q5, во моментот кога дошло до верижен судар.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Штрумфета – РИП (Видео која беше жената зад Штрумфета)

  Lucille Bliss жената која го позајмуваше својот глас за многу анимирани ликови и со години беше гласот зад Штрумфета од популарниот цртан филм Штрумфови, почина.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1