Archive by Author

Фото -,,Нисам бабојеба*, одрадио сам посао и дужи ми 50 еура,, жалба на затвореник до суд

  Нема коментар – едноставно прочитајте ја совршено срочената жалба на затвореникот долу потпишан, упатена до судиката во судот во Зајачар.

______________________________________________________________________________________________________

На сред раскрсница во Дубровник, бенд чекал да ги сними Google Street View

Овој бенд очигледно имал информација кога камерите на Google Street View ќе снимаат во Дубровник, па неколку часа бендот бил распослан на среде раскрсница.

______________________________________________________________________________________________________

Рикер за Црвенковски: Безмилосен, интригант, љубител на виски -Викиликс

Викиликс, открива уште еднен извештај на тогашниот американски амбасадор Филип Рикер за македонските политичари.

______________________________________________________________________________________________________

Kанал 5 продадена – нов газда дечкото на Натали, турски милионер ?

Натали Грубовиќ ќе стане газдарица на Канал 5 телевизија, ова го пишува порталот zase.mk, кој тврди дека од свои сигурни извори ја дознал оваа информација.

______________________________________________________________________________________________________

Градоначалникот на Љубљана пуштен од притвор – трае истрагата (Видео)

Лидерот на словенечката опозиција и градоначалник на Љубљана, Зоран Јанковиќ е пуштен на слобода, откако утринава беше уапсен и во притвор беше неколку часа.

______________________________________________________________________________________________________

Кран се преврте кај ГТЦ (Фото)

Денеска при извршување на градежни работи спроти влезот на ГТЦ се превртил камион-кран, јавува Курир.

______________________________________________________________________________________________________

Кон Грција на секој 2 часа преку Богородица – еве како се одвива сообраќајот на премините

Во врска со најавениот штрајк на грчките царинци, денес (27.09.) на ГП Богородица, ГП Стар Дојран и ГП Меџитлија соообраќајот  ќе се одвива по следниот распоред:

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен градоначалникот на Љубљана и неговите синови

Градоначалникот на Љубљана Зоран Јаковиќ и неговите два сина Јуре и Дамијан се уапсени под сомневања за корупција во врска со еден од најголемите корупциски скандали во Словенија.

______________________________________________________________________________________________________

Се спрема спектакуларно апсење на двајца екс директори на МРТВ ?

Според порталот ОхридСкај, повикувајќи се на свои извори, се подготвува апсење на двајца бивши директори на МРТВ, еден директор во Македонски Шуми, неколку раководители на подрачни единици при Министерството за Финансии и неколку бивши раководители на истите но поставени во 2005/2007 година

______________________________________________________________________________________________________

92 милијардери ќе донираат половина од своето богатство

Најбогатите американци Бил Гејтс и Ворен Бафет убедија 11 милијардери да се откажат од дел од своите пари.

______________________________________________________________________________________________________

Во Македонија има 35 ултрабогаташи – имаат богатство од 4 милијарди долари

Триесет и пет Македонци располагаат со богатство вредно 4 милијарди американски долари, се тврди во Извештајот за светските ултрабогаташи 2012-2013.

______________________________________________________________________________________________________

Забрането возење од „Мекдоналдс“ до Ново Лисиче

Булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром до недела ќе биде со посебен сообраќаен режим. поради изведување градежни активности од „Мекдоналдс“ до раскрсницата со булеварите „Србија“ и „Видоe Смилевски-Бато“ Денеска ќе има целосен прекин на сообраќајот.

______________________________________________________________________________________________________

Звуците на старата чаршија денес во Скопје

Во Старата скопска чаршија, денес од 13 часот па се до полноќ, на повеќе локации ќе се случува манифестацијата „Звуците на чаршијата“.

______________________________________________________________________________________________________

Камерите на МВР снимаат прекршоци – професор и селектор добиле опомена на домашна адреса

Досега им се доставени предупредувања и на двајца познати професори на факултети и на селектор на една од македонските национални репрезентации.

______________________________________________________________________________________________________

Google слави 14 роденден – торта на насловната на пребарувачот

Google прославува 14 години. Толку минаа од 1998 кога двајцата студенти од Станфорд Larry Page и Sergey Brin ја формираа компанијата која засекогаш го промени лицето на интернетот.

______________________________________________________________________________________________________

Во јули 2 проценти од вработените во Македонија не зеле плата

Во јули 2012 година, 2.0% од вработените во Република Македонија не примиле плата. Според податоците на Државниот завод за статистика, и индексот е намален за 0,2 проценти.

______________________________________________________________________________________________________

До 35 степени денеска – не чека и топол викенд

Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб ветар, а во западните предели слаб северозападен ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Дел од Влае денес без струја

Дел од корисниците лоцирани на улиците „Кленоец“, „Владимир Каваев“ и „Пресека“ во населбата Влае утре од 08:30 до 15:30 часот ќе бидат без електрична енергија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1