Archive by Author

Демонстранти се обиделе да ја „уапсат“ Кондолиза Рајс

Припадниците на антивоеното движење „Коид пинк“ изјавиле дека сакаат да ја уапсат Рајс, бидејќи му била советник на Буш за национална безбедност, во времето кога започна војната во Ирак.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хрват направил трактор кој оди на чиста вода

  Иван Јакобовиќ професор и инвоатор од Долна Бебрина успеал да го преправи моторот на тракторот косилка и да го натера наместо бензин да троши чиста вода.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозен почеток на чествувањето на независноста на Македонија – Македонската химна никаде ја немаше – се пееше на албански

Спектаклот во Арената Филип 2 по повод чествувањето на 21 година од независноста на Македонија не се отвори со интонирање на македонска химна. Иако најавено дека официјалниот старт е од 21 часот – преносот започна од 20 часот и водителот излезе на бината да ги поздрави насобраните гледачи.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Големата Неретва пресушила

Oва се драматични фотографии сликани неодамна од реката Неретва. Реката речиси целата е пресушена.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Нашле црв во чоколадо Животинско царство

Татко кој на своето дете во маркетот Конзум му купил чоколадо Животинско царство бил згрозен кога внатре пронашол црв. Го фотографирал чоколадото и фотографиите ги испратил до медиумите.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Златната Оливера се врати во Македонија како херој

Оливера Наковска Бикова која освои златен медал на Параолимпијадата во Лондон пристигна во Македонија. Пречекана како вистински херој од голем број граѓани на аеродромот “Александар Велики“ во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Иванов со музичките ѕвезди кои вечерва ќе ја кренат арената на нозе

Претседателот Ѓорѓе Иванов се сретна со музичките ѕвезди кои вечерва ќе настапат во чест на роденденот на Македонија во спектакуларниот концерт на арената Филип 2 во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Нека ни е вечна Македонија!!!!

На 8 септевмври 1991 година, граѓаните на оваа земја кажаа Да, за самостоја и независна Македонија. “Нека им е честитит денот на независноста на сите Македонци. Нека ни е вечна Македонија!!!!”

______________________________________________________________________________________________________

Голтање памук, хормони од урина, хипноза, лаксативи – цената на виткоста во модата

На неделата на мода во Њујорк, руска манекенка прозборела за застрашувачките начини и методи кои манекенките ги употребуваат за да носат број 0. Обично тие со оваа бројка ја опишуваат својата тежина.

______________________________________________________________________________________________________

Бомбаш самоубиец ја нападнал базата каде се македонските војници во Авганистан – нема повредени

  Бобмаш самоубиец се обидел да го нападне седиштето на НАТО базата во Кабул каде се стационирани и македонските војници. Нападот бил претпладнево, информираат од Министерството за одбрана, пренесува курир

______________________________________________________________________________________________________

Пијан возач свртел 911 – сам се пријавил дека вози пијан

Четириесет и седум годишен човек од Такома, Вашингтон, по грешка двапати свртел 911 со што придонел за негово апсење, поради возење на возило во пијана состојба.

______________________________________________________________________________________________________

Србија нема да му даде на Косово да го промени српскиот со албански телефонски префикс

Србија ги покрена сите расположливи меѓународни механизми како би ги спречила намерите на Приштина, повикувачкиот број за Србија да го замени со меѓународниот префикс на Албанија.

______________________________________________________________________________________________________

Среќен роденден Македонијо

  На 8 септевмври 1991 година, граѓаните на оваа земја кажаа Да, за самостоја и независна Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Папагал откачи на death metal

    Папагалов е љубител на death metal – погледнете како откачи папагалчево кога сопственикот му ја пушти омилената музика 🙂  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Снимени марсовци – мали зелени изведуваат акробации на небото

За прв пат снимено како мали зелени суштества изведуваат акробации на небото.

______________________________________________________________________________________________________

Google ја слави независноста на Македонија (Фото)

Доколку пристапите на Гугл од Република Македонија на насловната страна има фотографија со мотиви од нашата земја.

______________________________________________________________________________________________________

Го умреа Морган Фриман

Уште една лажна вест за смрт на познат актер – овој пат го умреа Морган Фриман. Ај што го умреа човекот туку направиле и профил на фејсбук РИП Морган Фриман која веќе има 18.000 лајкови.

______________________________________________________________________________________________________

Последниот бакнеж пред затвор

Фотографот Mo Gelber бил пред судот во Менхетен на 16 август кога забележал како момче и девојка со лисици на рацете се спроведуваат во судот во придружба на полицајци. Во еден момент момчето се наведнало да ја бакне девојката, а фотографот успеал да го слика тоа. Фотографијата ја нарекол последниот бакнеж.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1